Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkanélküli újra igénylese?

Munkanélküli újra igénylese?

Figyelt kérdés

2év munkaviszony után 1,5 hónapig regisztrált munkanélküli voltam, munkanélküli járadékot kaptam. Szeptember közepétől munkaviszonyban vagyok, 17hetes kismama vagyok. Munkáltató nem tudja (még), elbocsájtástól félek ha megtudják. Úgy tudom, hogy 6honap munkaviszony után igényelhető a munkanélküli járadék! Ha szeptember közepétől van bejelentett munkaviszonyom február közepétől már igenyelhetem újra a munkanélkülit?

Tálaltam hasonló kérdésre választ es abban egy munkanélküli járadék kalkulátor választ de ha 2016 szeptember-2017 februar időszakot írok be azt adja ki, hogy mem vagyok jogosult a járadékra. Nem tudja valaki, hogy ilyenkor hogyan számolják a munkaviszony hosszát/mennyiséget es, hogy jogosult-e az alany? Mivel ugye nekem van/volt 2év folyamatos munkaviszonyom előtte is volt munkaviszonyom kisebb megszakításokkal.

Februárig talán sikerül titkolni a terhességem, és ezért szeretnék munkanélkülire menni mert az 3hónapig jár mire az lejár megszülök! Mivel nem tudják, hogy állapotos vagyok igy nem tudok terhes táppénzre menni!


2016. nov. 28. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadék annak jár, aki a munkájának elvesztése előtti 3 évben legalább 360 nap jogosultsági időt szerzett. Mivel neked volt 2 év folyamatos munkaviszonyod, így jár az álláskeresési járadék, ha ismét elveszted a munkádat, de terhesség alatt nem mondhatnak fel.


Felmondási védelem 2016


A jogalkotó igyekszik támogatni a családokat, és biztosítani, hogy a gyermekvállalás miatt ne érhesse hátrányos megkülönböztetés a nőket, ezért a kismamákat speciális munkajogi védelem illeti meg. A legfontosabb kedvezmény a nők számára, hogy munkaviszonyuk nem szüntethető meg a várandósság ideje alatt, valamint a gyermek 3 éves koráig, ha fizetés nélküli szabadságot vesznek igénybe a gyermek gondozása céljából (felmondási védelem.)

2016. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszoló! Megnyugtattál...☺

Akkor tehát februárban igényelhetem újra a munkanélküli járadékot annak ellenere, hogy most nyaron 2év munkaviszony utan reg.munkanélküli voltam, de csak azert kapom meg mert az elmúlt 3evben meg vannak a napjaim? Ha jól ertem akkor így van?☺

2016. nov. 29. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!