Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a munkanélküli...

Hogyan működik a munkanélküli segély (álláskeresési járulék) igénylése az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Lehetőségem adódott arra,hogy kimenjek külföldre a barátaimhoz akik már kint élnek egy ideje. Ehhez természetesen fel kell mondanom a mostani munkahelyemen. A bizonytalanba megyek és ha nagyon nem jön össze akkor haza kell majd jönnöm. Arra gondoltam,hogy beregisztrálok a munkanélküli hivatalba mint álláskereső. Igen ám de oda rendszeresen kell járni és bizonyítani,hogy keresem a munkalehetőséget. Értelemszerűen ez az én esetemben nem lesz lehetséges a távolság miatt. Ha felmondok akkor 3 nap múlva fogják kiküldeni a papírjaimat de tudom,hogy már az első nap regisztrált munkanélküli lehetek és később bevihetem a munkáltatótól kapott iratokat.Mi van akkor ha egy hónap múlva nem jelenek meg a megadott időpontban? Megszüntetik a segélyfolyósítást és ezzel le is van zárva az ügy? Egyáltalán be lehet menni oda azzal,hogy igényelni szeretném ezt a segélyt de álláskeresés miatt bizonytalan időre külföldön fogok tartózkodni? Tud erről valaki valami biztosat?
2012. jan. 16. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
3 havonta kell jelentkezni. Helyben megkérdezheted, hogy külföldi tartózkodás esetén mi a teendő
2012. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam,hogy 3 hónapig jár ez az ellátás. Én is gondoltam arra,hogy kerek perec vázolom a helyzetet az ügyintézőnek de attól félek,hogy elzavar a francba. Mert gyakorlatilag itthon igényelnék egy segélyt akkor amikor nem is vagyok az országba.
2012. jan. 16. 09:53
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Kezdjük azzal,hogyha te mondasz fel,akkor 3 hónapig nem jár semmiféle munkanélküli segély,így felesleges is rögtön beregisztrálnod magad.

Én a helyedben a következőt tenném.Felmondanék,és kimennék külföldre.Ha összejön a munka,akkor egy gonddal kevesebb,és nem kell foglalkoznod az otthoni munkanélküli hivatallal.Ha viszont 3 hónap alatt semmi meló nem jön össze,akkor úgyis hazamész,és így már nyugodtan beadhatod a kérelmedet a munkanélküli segélyre,hiszen a felmondásod után letelt a 3 hónap.Persze jelezve,hogy eddig is melót kerestél..


Viszont:

Ha közös megegyezéssel búcsúzol el a munkahelyedtől,akkor természetesen már másnap regisztrálhatsz a munkanélkülis segélyre.Ebben az esetben havonta(és nem 3 havonta) kell megjelenni a pecsételésért,és a "beszélgetésért"(itt beszélitek meg,hogy kerestél-e melót vagy ők találtak-e neked.)Ha nem jelentsz meg a kiírt időpontban akkor törlik a regisztrációdat. Azt meg nem fogják elfogadni,hogy azért nem mész be,mert külföldön tartózkodsz.Jobban mondva ha egy személyes találkozónál előre jelzed az ügyintézőnek,hogy X. napon nem tudsz megjelenni,mert éppen külföldön leszel,akkor azt a napot átteszik egy másik napra..De akkor is meg kell jelenned.

2012. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

" hogy kerek perec vázolom a helyzetet az ügyintézőnek de attól félek,hogy elzavar a francba. Mert gyakorlatilag itthon igényelnék egy segélyt akkor amikor nem is vagyok az országba."


Ezt nagyon jól látod! Pontosan így van..

2012. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Közös megegyezéssel jönnék el.De ha beregisztrálok és nem jelenek meg az első hónap után akkor simán megszűnik az ellátás és kész? Kiküldik a papírjaimat és le van tudva?
2012. jan. 16. 10:06
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem "simán megszűnik az ellátás és kész", hanem nem teljesíted a jelentkezési kötelezettséged és az együttműködés megszegése miatt kizárnak az ellátásokból, aminek nemcsak az a következménye, hogy megszüntetik a jelenlegi ellátásodat, hanem az is, hogy bizonyos ideig nem regisztráltathatod magad álláskeresőként és nem kaphatsz ellátásokat.

Ha megszűnik a munkaviszonyod, nem vagy köteles rögtön regisztráltatni magad a munkaügyibe. Menj ki külföldre, ha nem jön össze a munka, hazajössz és regisztráltatod magad.

2012. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Olyan tőkével indulok ki,hogy 2-3 hónapig lesz időm munkát találni. Viszont ez alatt megszűnne a tb-m. Álláskeresőként ez rendezve lenne addig amíg nem törölnek.Addig meg csak eldőlne a sorsom. Tudom,hogy tb-t fizethetek magam után is de így is nagy teher ez az út a családnak és nem szeretnék nekik ezzel is többlet kiadást csinálni. És az is tény,hogy az 1 havi segély is számítana. Ezt alaposan végig kell gondolni ezért is kérdezlek meg benneteket.
2012. jan. 16. 10:35
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem a felmondástól számított 3 hónapig, hanem a regisztrálástól számított 3 hónapig nem jogosult az ellátásra....
2012. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék folyósítását meg kell szüntetni, ha az álláskereső az Európai Gazdasági Térség másik tagállamába távozik, és legfeljebb a távozás időpontjától számított három hónap elteltével a Magyar Köztársaság területére nem tér vissza.

Tehát 3 hónapig kaphatod a segélyt, jelentkezni pedig 3 havonta kell

2012. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Hát itt okosabb nem leszel..

Van aki szerint csak 3 havonta kell jelentkezni.Nekem havonta kellett..Van aki szerint komoly gondjaid lesznek ha nem jelentsz meg,van aki szerint semmi bajod nem lesz.

A legegyszerűbb,ha egy nap szépen besétálsz a lakóhelyed szerinti munkanélküli hivatalba,és megkérdezed,hogy a te esetedben milyen szabályok,törvények vannak.Ott a hozzáértők pontosan elmondják,hogy mit tudsz tenni vagy mit nem tudsz tenni..Majd utána törheted a fejed a továbbiakban.

Csak egy kérdés:

Én Angliában élek(munkaközvetítő irodában dolgozom)..csak kíváncsiságból..mennyire tudsz angolul??

Az ismerőseid mennyire tudják garantálni neked az angliai álláslehetőségeket??Mi az amiben segíteni tudnak neked??(tényleg csak kíváncsi vagyok)

2012. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!