Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerződésben foglaltaknak nem...

Minnie0427 kérdése:

Szerződésben foglaltaknak nem tett eleget?

Figyelt kérdés

Történt hogy 2 hónapja eladtam öreg autómat egy csekély összegért, 8 napon belül lejelentettem, minden kötelezettségemnek eleget tettem. A vevő átnézte, kipróbálta az autót vásárlás előtt és aláírta, hogy minden műszaki és esztétikai állapotáról tudomást vesz. Amiről tudtuk tájékoztattuk. Most 2 hónap múlva idejött majd levelet küldött, hogy fizessem vissza a pénzét, mert hogy kiszakadt a hátsó híd és, hogy mi erről nem tájékoztattuk. Az autót 2 évig használtam és semmi ilyen baja nem volt. Vontatott és hosszú utakon is járt, valamint az új tulaj is hazavitte több mint 100 km-re és használta is, de most polgári perrel fenyegetőzik, holott a 15 napos átíratási kötelezettségének sem tett eleget. Rágalmaz és fenyegetőzik. Mit tegyek? Köszönöm a válaszokat

Judit



2016. dec. 1. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Mire fel jelentene fel ? Rejtett hibának minősül , feltételezem nem vállaltál semmilyen garanciákat a jövőt illetően . Mivel ő szeg kötelezettséget ezért nem megy el hivatalhoz Ezek után kuss neki , semmit sem lép ez üres duma . Privát sem egyeztess ne adj vissza stexet , ne írj alá semmit . Írassa át ez az elsődleges dolga , te idegenítsd el és tartsd meg az adás-vételi , mert lehet neked jön az ő parkolási és egyéb bírsága .
2016. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 blilla válasza:
A rejtett hibáért pont felel az eladó - nem jól írta az előttem szóló -, tehát azért a hibáért, ami már az adásvételkor megvolt, de csak később derült ki. DE! Ezt a vevőnek kell bizonyítania, ami igen nehéz lesz, ha hosszú utat tett meg, és még utána is közlekedett az autóval. Tehát ne add vissza a pénzt, pereljen, ha akar...
2016. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vállaltam érte garanciát és nagy valószínűséggel, amiért nem íratta át, már kivonták a forgalomból, amiről kapni kellett értesítést. Szerintem ezért táncolna vissza. Konkrétan azt akarja, hogy a tönkretett autót hozzam vissza több mint 100 km-ről, adjam vissza az árát és javíttassam meg úgy ahogy akarom. Mert szerinte nem érvényes az adásvételi. Csakhogy, ahogy engem kötelez a 8 nap, őt úgy kötelezte volna a 15 nap, mert a szerződés érvényes és a kormányhivatal által elfogadott. JA! A legszebb az egészben, hogy biztosítás és átíratás nélkül használta közúton. Nagyon frusztrál és bánt, mert nem vagyok aljas ember, de megszívatni sem szeretném magam ezzel.

2016. dec. 5. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!