Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diszkalkuliás vagyok de a...

Diszkalkuliás vagyok de a tanár leszarja, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy papírom, de azt a tanár figyelembe sem veszi, pedig nem szabad osztályoznia, és több időt kell hagynia egy adott feladat megoldására. Azt tervezem hogy a wikipédián lefotózom és kinyomtatom a szöveget és lecseszem a tanárt. Megéri?

2016. dec. 5. 02:21
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Beszélj az igazgatóval. Ne félj, rögtön változtat a bánásmódján.
2016. dec. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Ha nem osztályozhat, mégis minek kellene több időt hagyjon bármire?


Én se hagynék, főleg miután kb. minden századik diszkalkuliás valódi diszkalkuliás, nem csak agyat játszik, mert segghülye az alapvető logikához.

2016. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

A tesóm gyerekénél is ezt állapították meg.

Én meg azt állapítottam meg, hogy amikor olyan dologról van szó ami érdekli, akkor nincs semmi baja.

Az iskolában jelezték hogy a "tünetek" egyértelműek.

Vannak játékok és kaják amit szeret, olyan feltételeket állítottam, amely különböző feladatokon keresztül vezet, érdekes módon olyankor nincs semmi gond.

Ha ugyanaz van a házi feladatban, akkor pedig van.

Iskolai feladatban nem mennek bizonyos dolgok, de ugyanaz egy számítógépes játéknál szemrebbenés nélkül jó eredménnyel jár.

Egy lámpát kellett volna felszerelni egy polcra, megkértem hogy mérje meg a mérőszalaggal, elegendő hely van-e? Nem sikerült.

Aztán megkértem, hogy mérje meg, 2 pizzás doboz elférne-e a polcon, ha azok 40 centisek. Akkor meg tudta mérni. :)

De ahogy magamra visszatekintek, annak idején nálam a tanár is nagy szerepet játszott. Volt egy szigorú, hangos és gyerekszemmel ijesztő tanár, ahol mindig szorongtam a feladatok miatt. Helyette jött egy másik, aki kedves, magyarázó, interaktív és szórakoztató volt, öröm volt hallgatni és nem azon kaptad magad hogy mindjárt elalszol ha még egy percig beszél, hanem azon, hogy ez nagyon jó, miért nem volt ilyen eddig? Ez marha sokat számít.

2016. dec. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Mit akarsz kinyomtatni a wikipédián? És hogyan adna neked több időt amikor 45 perc után kicsengetnek? Ezt végig gondoltad. Vagy miattad szívjon az egész osztály? És igen igaza van az előttem szólóknak, hogy 100ból 99 diszkalkuliás az nem az, hanem csaló.
2016. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem éri meg. Tanulni éri meg. Nincs olyan foglalkozás, amely ne igényelné a számolást. Halásznak, juhásznak, kőművesnek, történésznek egyaránt szüksége van matematikára, különben azt sem tudja, mi van előtte, mit is lát.

A dolgok nem csak úgy vannak a világban és kész, hanem mindig konkrét mennyiségben jelennek meg. Soha sem fagylaltot eszel, hanem 2 gombóc fagylaltot eszel ( vagy hármat, négyet, amennyit éppen rendeltél).

2016. dec. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
Vagy nem szarja le. Pontosan mi áll a papíron?
2016. dec. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Be van adva annak a riban.cnak.
2016. dec. 6. 19:15
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
52%
Gratulálok, nem tudod, mi áll a papíron, de a tanárt szidod. Kultúra?
2016. dec. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%
Magyarul nincs semmi bajod, csak lusta vagy tanúlni ezért szereztél (gondolom jó pénzért) egy hamis igazolást. Mert ma az a menő ha valakinek papírja van arról, hogy hülye; és papírja van arról, hogy nem ért a matekhoz. És büszkélkedhetsz vele, hogy te még azt se tudod mennyi 2x2. Gratulálok!
2016. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

2*2 kérlek szépen 4. Ne oktass te ki! Nem kamu a papír, hülye lennék ha hamisítanék.



De mindegy! Már meg van OLDVA!

2016. dec. 9. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!