Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kincső helyett Kendall név?

Kincső helyett Kendall név?

Figyelt kérdés

A jövő évtől brit egyetemen fogok tanulni és utána nem tervezem,hogy visszajövök.

Viszont úgy érzem,meg kéne változtatni a keresztnevemet.

A Kincsőt az "-ő" betű miatt elég nehéz kimondani a külföldieknek és a leírásával is csak gondok lennének, tehát fontolgatom a névváltoztatást.

Sajnos ennek a névnek nincsen külföldi megfelelője,mint más K-betűs neveknek (pl. Kornélia,Kamilla,Krisztina),

így a Kendall néven gondolkozom,hiszen ennek meg magyar megfelelője nincs.

Egyébként a vezetéknevem Richter, így azzal kevesebb probléma van.

Ha ez nem tetszik,akkor tudtok még olyan K betűs nevet ajánlani,aminek nincsen magyar megfelelője,de vállalható?



2016. dec. 8. 23:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
50%
Ha idejönnek a külföldiek gondolkodnak azon hogy ejted ki a nevüket,akár pl. kínaiak vagy bármilyen nemzetiség?Szerintem nem.
2016. dec. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Furcsa kevercs lenne egy német vezetéknév angol utónévvel.

Verne Gyula neve nem annyira megrázó Jules Verne (zsűl vern) helyett, de Lándzsarázó Vilmos hogy tetszik?

Én nem változtatnék rajta. Ha mégis, akkor valami fonetikus átiratra.

2016. dec. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem jó a Kendall.
2016. dec. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne, mert a korosztályodban mindenki azt fogja hinni, hogy Kendall Jenner miatt lettél éppen Kendall...

Egyébként amíg csak magyar állampolgár vagy, addig egyébként sem változtathatod meg.

2016. dec. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor legyél Kendall Judges
2016. dec. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Legyél Karolina (Caroline)
2016. dec. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Jól ismerem a problémádat, ugyanez volt velem, csak egy másik irodalmi névalkotás volt a nevem :D azt jól értem, hogy hivatalosan szeretnél nevet változtatni? Ha igen, akkor ragaszkodsz a K betűs kezdéshez? Mert azok a nevek mindig kicsit sután fognak kinézni angolul. #4esnek igaza van am a Kendallal kapcsolatban, mindenki Jennerre asszociálna (persze lehet, ez téged nem zavar), de nem anyakönyvezhető.

Itt van néhány anyakönyvezhető, angol névként is létező K betűs név.

Karolina, Kendra (ezt még így is írjak:D), Kamilla, Kiara, Korinna, Kitti


Szóval az lenne a kérdésem, hogy muszáj-e K-val és hogy anyakönyvbe menne-e? (Akár privátban is írhatsz:)) amúgy szép vezetékneved van!

2016. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hivatalosan szeretném megváltoztatni - amennyiben lehetséges.

Akár csak második keresztnévnek szeretnék felvenni egy olyan nevet,ami könnyen kimondható és vállalható külföldön.

Ha már K betűvel kezdődik a keresztnevem, nem szeretnék drasztikus névváltozást, így a kezdőbetűt szeretném meghagyni.

A Kendall ír eredetű név és elég régi.

De akkor miért nem anyakönyvezhető kint - ha jól értettem?

2016. dec. 9. 10:43
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha magyar állampolgár vagy, akkor ilyen ügyeket csak itt intézhetsz. Attól még, mert te odacsöppensz egyik nap, még az ottani államnak semmi köze a hivatalos okmányi/anyakönyvi stb. ügyeidhez. Itthon pedig nincs rajta az anyakönyvezhető nevek listáján a Kendall.

Ha második névnek szeretnéd, akkor mondjuk nem annyira szerencsés szerintem az azonos kezdőbetű, de az csak az én véleményem. Vannak olyan nevek, amiket úgy írnak angolul is, mint magyarul, pl. Emma, Bella, Tiana, Ella, Anita, Anna, Gabriella, Moana;) stb. Rengeteg van, amit tudsz anyakönyveztetni. Telefonról nem tudom belinkelni, de írd be a googleba h osszesnoi mta és arról a listáról böngéssz neveket.

A második névhez annyi, hogy arra azért készülj, hogy kapásból mindig az elsőn fognak szólítani a tanárok, nem is biztos, hogy a második rajta lesz minden listán. Úgyhogy majd mindenkinek el kell magyaráznod, hogy a másik nevet használják.

2016. dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
A Kendall ocsmány név. A magyar neved eldobni pedig szégyenletes. Érdekes, hogy az arabok, kínaiak például nem tagadják meg a saját kultúrájukat. Nem szégyellik saját népük nevét adni. A külföldiek tanulják meg kimondani. Az ő-t is ki lehetne, ha legalább próbálnák, hiszen tanulnak németül. Szerintem franciában is van ilyen hang. Nem hiszem el, hogy az angolok egyik nyelvet sem tanulják. Vagy ott a kínai. Abban is van ő betű. Ez pedig Anglia egyik legnépszerűbb tanult nyelve manapság. Nem kell mindenben a lusta disznókhoz alkalmazkodni. Ha szeretnéd, akkor vegyél fel nemzetközi 2. nevet és meg van oldva. Vagy bemutatkozásnál közöld, hogy hívjanak. Milliók meg tudják csinálni.
2016. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!