Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kincső helyett Kendall név?

Kincső helyett Kendall név?

Figyelt kérdés

A jövő évtől brit egyetemen fogok tanulni és utána nem tervezem,hogy visszajövök.

Viszont úgy érzem,meg kéne változtatni a keresztnevemet.

A Kincsőt az "-ő" betű miatt elég nehéz kimondani a külföldieknek és a leírásával is csak gondok lennének, tehát fontolgatom a névváltoztatást.

Sajnos ennek a névnek nincsen külföldi megfelelője,mint más K-betűs neveknek (pl. Kornélia,Kamilla,Krisztina),

így a Kendall néven gondolkozom,hiszen ennek meg magyar megfelelője nincs.

Egyébként a vezetéknevem Richter, így azzal kevesebb probléma van.

Ha ez nem tetszik,akkor tudtok még olyan K betűs nevet ajánlani,aminek nincsen magyar megfelelője,de vállalható?



2016. dec. 8. 23:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
70%

Azért ahhoz szeretnék hozzászólni, ha már így többen felhoztátok, hogy a kínaiak nem változtatják a nevüket. Hát de. Mint utáltam rá, én is Nagy-Britanniában járok egyetemre és rengeteg kínai, japán, filippínó ismerősöm van, akiknek angol nevük van, vagy azon hivatjak magukat. Hogy példát említsek: Patricia, Sam, Vera, Wayne, Amy. Megkérdeztem őket, hogy miért van ennyi ázsiai fiatalnak (néha csak) angol neve és azt mondták, hogy ott fontosnak tartják a szülők, hogy külföldön legyen egy angol név, amit használhat a gyerek. Lehet, hogy ezt Magyarországon nem látni, de angol nyelvterületen nagyon is.

Az, hogy ki milyen nevet tart meg, az meg magánügy:) pl ha alapból nem tetszene neki, akkor maradjon csak azért, mert pont magyar név? Persze itt erről nincs szó, tehát valóban legjobb lenne megtartani első/második névnek a Kincsőt.

2016. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Kincső vagyok. Sokat gondolkodtam, külföldön hogyan fogják kimondani a nevemet, de sose akartam eldobni. A barátom nem magyar, így vele együtt jópár külföldi ismerősöm van. Sose volt gond a nevemmel. Meg tudják tanulni.
2018. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!