Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Legális online fordítani nekem?

Legális online fordítani nekem?

Figyelt kérdés
Vannak ilyen freelance weboldalak ahol online fordíthatok akár ingyen akár pénzért, a kérdésem az hogy legális lenne nekem fordítani? Ugyanis nincsen fordító végzettségem , csak egy középfokú angol nyelvvizsga (közeljövőben meg lesz a felsőfokú is mert már készülök rá) ,és úgy tudom végzettség nélkül nem igazán törvényes nekem fordítani , főleg ha fizetnek érte.

2016. dec. 12. 20:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
78%

Ha én most válaszolok neked akkor az illegális cselekedet lesz, feltéve hogy nincsen gyakorikérdések szakosodásom?


Kozepfokuval meg felsofokuval kitorolheted a segged ha nem tudod alkalmazni gyorsan, folyékonyan az angolt olyan helyzetekben amiket még nem ismersz.

2016. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
itt nem a nyelvtudással van a gond...
2016. dec. 14. 22:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az világos. Megnézed a listában szereplő tevékenységeket, és ha nem találod, akkor nem.

[link]

A fordítók szövetsége lobbizott pár évtizeden keresztül, hogy legyen szigor, mert 90 után ez elszabadult, ketten is elkezdtek fordítani, Boldog és Boldogtalan. De az események sodrában a kutyát nem érdekelte és érdekli a fordítók szövetsége, pláne, hogy az előírások csökkentése a cél.


Abban az egyben igazuk volt, hogy rettenetes fordítások születnek, de azt szerintem úgysem lehet megfogni jogszabállyal, hiszen, mint látom, gyakorlatilag minden megjelenő cikk mellé külön szakvizsgát kéne rendelni, annyira nem mindegy, hogy a fordító pont azzal a témával foglalkozott-e már azon a nyelven. Mondjuk ezt veheted figyelmeztetésnek is, ha igényes lennél a saját munkád minőségére - ma már kevesen azok.

Sok kedvencem van e térem, az egyik példa, mikor valaki egy western filmet fordít, de nem tud eleget Amerikáról, és így megjelenik a párbeszéd mondata: Te és a többi Johnny Reb. Hogy ennek értelme legyen, a Johnny Reb-et is le kellett volna fordítani valamivé. Pontosabban magyarul megalkotni az ekvivalens fogalmat. Vagy még egy, a kalandregény első oldalán olvasható, hogy : Megszabadulván Walter Reedtől... Így a magyar olvasónak fogalma sincs róla (mert a fordítónak nem volt fogalma róla), hogy a honvéd kórházból jött ki gyógyultan. No, de ez már csak fecsegés. :)

2016. dec. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"atározatban foglaltaknak megfelelően az alábbi jegyzék tartalmazza azon tevékenységek, munkakörök szakterületek szerinti felsorolását, amelyek végzéséhez, betöltéséhez jogszabály képesítési követelményeket határoz meg. A jegyzék a tevékenységekhez kapcsoltan a képesítési követelményt előíró jogszabály(ok) megjelölését is tartalmazza."


ez nem azt jelenti hogy pont ezekhez a tevékenységekhez szükséges képesítés, végzettség?

2016. dec. 16. 15:48
 5/11 anonim ***** válasza:
De, bocs, tehát ha nem találod, akkor igen. :)
2016. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Akkor legális

Alaposan átnéztem a listát és nem találtam meg.

2016. dec. 16. 16:10
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt nem értem

azt írja hogy 2009 óta hatályban van.

Akkor most mi van.

A lista és ez ellentmondásban van

2016. dec. 16. 18:34
 8/11 anonim ***** válasza:
(Részemről passz.)
2016. dec. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azt írja hogy

Nem azt írja. Ebben az időközi módosítások jobban kezelhetőek:

[link]

2016. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor most mi van?!?

Ez a hivatalos nyelv a legkevésbé sem érthető

2016. dec. 17. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!