Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sport vagy iskola?

Hattizhuszonharom kérdése:

Sport vagy iskola?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetem vagy profi sport? A kettőt nem tudom együtt csinálni, ha a sportot hagyom abba, nem lesz pénzem még kb 10-15 évig, ha a sulit, akkor pedig 15 év múlva nem lesz. Az értelmes válaszokat megköszönöm.

2016. dec. 12. 22:21
 1/4 2*Sü ***** válasza:

Hacsak nem vagy a legjobbak között, akkor mindenképpen az orvosi egyetem. Oké, nem lesz még évekig fizetésed, de utána viszont jól fogsz keresni. Lehet, hogy nem annyit, mint nyugaton, de többszörösét az átlagnak. Persze ehhez felelősség is jár, meg egy életmód.


Az profi sport eléggé kérdéses. Kérdés, hogy mennyire tudsz megélni belőle, meddig tudod csinálni. Simán előfordulhat veled akár fél év múlva is egy olyan baleset, sérülés, ami derékba töri a karrieredet. Persze utána még mindig elkezdhetsz kitanulni egy szakmát, de idősebb korban ez már jóval macerásabb lesz. Mindenesetre ha profi sportolói utat választod, érdemesebb egy nagyobb összeget tartalékolni arra az időre, mikor a sportolói karrieredet abba kell majd hagynod.


De valahol az anyagi részén túl benned kell lennie a válasznak. Az, hogy feltetted a kérdést, vagy belső bizonytalanságot takar, és lehet egy harmadik út az, amiben biztos lennél, csak még nem találtál rá. De ha neked nem szívügyed a sport, vagy a gyógyítás, függetlenül attól, hogy mennyi pénzt hoz a konyhára, akkor ott valami probléma van a lelkesültséggel. Vagy lehet, hogy a kérdéssel csak valami külső megerősítést vársz. De ha igazán elhivatott vagy valamire, akár a akkor is az egyiket fogod választani, ha mindenki más a másik mellett érvel.

2016. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogalmazzunk inkább úgy hogy ha orvosit végzed nem lesz annyi pénzed. Ugyanis vannak ösztöndíjak, szüleid is gondolom támogatnának, ha nem akkor van arra is ösztöndíj és sok kedvezmény van egyetemistáknak, tehát nem gáz ha nem keresel annyit. Másrészt az nem 15 év max ha nagyon hülye van, ha van eszed elvégzed 6 év alatt és utána külföldön már így is sokat fizetnek.


Sport: ha profin csinálod (állítólag) akkor miért ne lenne pénzed 15 év múlva? Olimpikonok ha medált nyernek már kapnak fizetést életük végéig, ha pedig nem ezen a szinten csinálod, csak ahogy mondtad: 15 év múlva nem lesz fizetésed, akkor nem is értem hogy merülhet fel benned, hogy ezt az opciót válasszad?


Másik, pedig, hogy sportolni és orvist csinálni lehet egymás mellett, de valószínű, hogy nem 6 év, inkább 8-10 év alatt fogod elvégezni.

2016. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak hogy egyértelmű legyen: orvosi/tanulás egyértelműen. Ha 15 év múlva nem lesz pénzed megnézheted magad. Ha egyetemen nem lesz pénzed az annyira nem gáz, ott senki se dúskál a pénzben
2016. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van profi sportoló az évfolyamunkon :) De nagyon nem egyszerű, nem is tudom, hogy a srác hogy képes összeegyeztetni az egyetemet a rengeteg edzéssel és a versenyekkel. Ráadásul nagyon jó eredményekkel zárja a féléveket.
2016. dec. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!