Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan védjem meg magam?...

Hogyan védjem meg magam? Milyen eszközök legálisak önvédelem céljából?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok és általában egyedűl megyek ha van valami dolgom. Egyáltalán nem öltözök kirívón vagy közönséges. Közbe mindig figyelem a környezetem, a körülöttem levő embereket és kerülöm az olyan utcákat ahol bajba kerülhetnék. Legtöbbször még telefonálok is a párommal ( aki külföldön dolgozik ) út közben. Többször is volt olyan hogy le álltak mellettem kocsisok vagy azon kaptam magam hogy lassan követ. Nagyon gyorsan észre vettem ezeket a dolgokat és egyből tudtam merre menjek hogy esetleg le rázzam és arra is figyeltem hogy ne tudják meg esetleg hogy hol lakok. Legtöbbször a rendszámot is meg jegyzem.

Ilyenkor télen ez még rosszabb mert korán sotétedik és nem létezik hogy ezért ne menjek el esetleg a boltig vagy a párom családját ne látogassam meg alkalmanként, vagy úgy általába.

Ma lett elegem ebből, követett egy kocsis és többször hajtott be elém kereszteződésekbe, majd mikor látta hogy nem tud utánam jönni dudálni kezdett.

Egyszerűen nem hívhatok folyton magammal valaki hogy el mehessek otthonról.

Most rendeltem egy paprika sprayt és az lenne a kérdésem hogy mikor jön el az a pont hogy hasznalhatom is?

Mielőtt még bármit is tenne de egyértelmű a közeledése és biztos vagyok mit akar egyből használhatom ? Vagy csak ha tettlegességig fajulna a dolog?

Esetleg akinek volt ilyenbe része mit tanácsol.


Előre is köszönöm a válaszokat.


Előre is köszönöm.



2016. dec. 13. 18:53
 1/10 rambull válasza:
igazából legálisnak mondható önvédelmi eszköz nem nagyon van a paprika spray-en kívül szóval ez a legjobb! használni pedig csak akkor lehet amikor már egyértelműen látod hogy közeledik! ( mert ha te előbb használod akkor az ár nem önvédelem!)
2016. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Igen azert kérdeztem hogy mikor használhatom mert tudom hogy még a végén én jövök ki belőle rosszul...

2016. dec. 13. 19:26
 3/10 rambull válasza:
persze vannak még ilyen "gyakorló" kések aminek a megfélemlítés a célja ( konkrétan teljesen úgy néz ki mint egy igazi kés csak nincs éle) csak ez azért nem jó mert hogyha mégis rád támad akkor nem tudod magadat megvédeni mivelhogy nem igazi a kés! ezt csak így megjegyeztem, nem ajánlom de ez is egy legális önvédelmi lehetőség!
2016. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is hasznosabbnak találom a paprikasrayt.

Azért köszi.

Egyebkent a gáz és a paprika spray között mi a különbség? Az is legális?

2016. dec. 13. 19:40
 5/10 rambull válasza:
mármint milyen gáz?
2016. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát ez jó kérdés, az oldalon láttam hogy van olyan is. Gondolom akkor legális ha forgalmazzák.

De mindjárt meg nézem :)

2016. dec. 13. 20:16
 7/10 A kérdező kommentje:
2016. dec. 13. 20:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Többféle hatóanyagú töltet létezik, a legjobb a CS vagyis kapszaicin, de elvileg közterületen nem hordható. Ha megtalálja a rendőr, akkor szabálysértés. 20g töltőtömeget sem haladhatja meg a közterületen viselt gázspray. Létezik jet és fog szórófej, egy sugárban ill. ködként jutattja ki a hatóanyagot.

Gondolkozhatsz még a gázpisztolyon, létezik CS hatóanyatartalmú, azt legálisan hordhatod közterületen, ha kiváltod az engedélyt, és jóval hatásosabb, mint a spray, viszont nem árt vele gyakorolni, de ez a srayre is igaz.

2016. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A linkelt sprayt hivatalosan közterületen nem viseljeted, a töltet és a töltőtömeg miatt (csak otthon tartható). Viszont ahogy írtam nem csuknak le, ha lebuksz, elkobozzák+szabálysértési eljárás.
2016. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm :)

Még utána nézek ezeknek.

A paprikaspray pedig pár napon belül érkezik.

Jobb mint a semmi

2016. dec. 13. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!