Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikorra várhatom? Postai...

Mikorra várhatom? Postai csomag! Kinek mikor érkezett meg?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hónapja a Postán dekkoló csomagom állapota múlt héten a következőre változott: 2016-12-10 15:42 Belföldi feldolgozásra továbbítva. Várhatok rá, hogy megérkezik, vagy lemondhatok róla végleg? Viszonylag fontos lenne, Karácsonyra várom... Egyébként 2db külföldi csomagról van szó, a kézbesítési határidő rég lejárt, a pénzemet még nem kértem vissza, hátha mégis ráveszik magukat a kedves dolgozók, hogy belföldön kiküldjék 2x annyi idő alatt, amennyi idő alatt átért a fél világon...

2016. dec. 14. 11:00
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
A Posta ügyfészolgálatát felhívtad már? Ott adtak belföldi nyomkövetési számot?
2016. dec. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam hívni őket, két opció van: a)nem veszik fel a telefont, b) hívásvárakoztatás félóráig és hallgatom a zenét. Néztem a posta honlapját, semmi különös, a nyomonkövetési számra ugyan azt írja, mint a track17... Igazából 2 sminkecset-szett, nem nagy pénz, nem nagy dolog, csak nyilván idegesítő, mert hét közepe van, péntek óta ez a csomag állapota. Értem én azt is, hogy sok a külföldi csomag és a MP helyzete sem éppen rózsás, de ha én így végezném a munkámat, 1200 éve kirúgtak volna... Meg ugye nyakunkon a Karácsony, vagy nekiindulok megvenni az eredeti cuccokat, 4x-es áron, vagy megjönnek ezek a márkautánzottak...nyilván nem szeretném 6x elkölteni a pénzt...

Viszont ilyen opciók mellett nem szeretnék felesleges köröket sem futni, így meg még nem jártam soha ebay-es csomagokkal, vagy nem jött meg és visszautalták a pénzt és minden rendben, vagy megjött időben... Egyszer kaptam kibontott csomagot, ahol a doboz ki volt szépen tömve MAGYAR újsággal, a fekete zacsi amiben küldik ezeket a cuccokat le volt ragasztva havannabarna ragasztószalaggal...Akkor akartam volna reklamálni, nem nagyon volt rá lehetőség... Igazából még a hetet megvárom, ha nem jön, jövőhéten ígyis-úgyis megveszem az eredetit, csak kíváncsi vagyok, járt-e már így más is, mert a neten azt olvasom, hogy 1-2 munkanapon belül kijön az ilyen státuszú csomag. És amúgyis hónapokat dekkolt mindenféle hozzányúlás nélkül a cucc, aztán egyszercsak ránéztek és valahogy úgy képzelem hogy egyik polcról a másikra pakolásszák, ahelyett, hogy szétdobálnák ezeket a csomagokat...

2016. dec. 14. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:

"de ha én így végezném a munkámat, 1200 éve kirúgtak volna... "


Gondolom akkor nálad is előfordul hogy ilyenkor 200 x annyi munkád van mint máskor.

2016. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez egy szolgáltatás, gondolom más (külföldi) posták esetében is megnő a forgalom, de a helyzet, amiről beszélünk: a csomag november elején (nov.09.) megérkezett kishazánkba, azután a következő esemény dec.09.-én történt, miszerint belföldi feldolgozásra továbbították, azóta is semmi. Jeleztem, hogy a hazai szolgáltatóval (esetünkben Magyar Posta) volt már rossz tapasztalatom, és egyéb fórumokon mások is jeleztek hasonlót. Értem én, nem mindenki elhivatott, megtörténhet, azt is megértem, hogy sok a csomag, de egy hónapja közlekedik ide-oda valamilyen postai raktárban a cucc, ráadásul ami szintén bosszantó: időben rendeltem, nem utolsó pillanatban, elvileg a dömping előtt ki kellett volna jönnie, de nem. Ráadásul a külföldi posták teszik a dolgukat, gondolom nekik is több dolguk van... Minden/ a legtöbb szakmában előfordulnak ilyen időszakok, tehát a kérdésedre válaszolva, igen, van olyan, hogy 4-5x több feladat szakad a szakmámban a dolgozókra, viszont határidős munkáknál - lásd jelen esetben pl. egy csomag kézbesítése - vagy megcsinálom határidőre jól, vagy vállalom a következményét, ami adott esetben akár az állásom elvesztése, tehát igen, megtörténik. Itt csak az a csúnya az egészben, hogy nincs választási lehetőség és a reklamáció is erősen korlátozott. És a nyomonkövetés belföldön azon kívül, hogy igen, ittvan és történik vele valami, kb. lehetetlen.
2016. dec. 14. 12:15
 5/6 A kérdező kommentje:

Már csak azért válaszolok önmagamnak, mert remélem másoknak hasznos lesz. Lett fejlemény az ügyben, miután 50PERC lágy zenehallgatás után kapcsoltak az MP egyik csökkent képességű ügyintézőjéhez, onnan regszám bediktálása után egy másik kicsit kompetensebb ügyintézőhöz, megint regszám, pötyögés, várakozás(10perc), probléma bediktálása, sajnos nem tudják (válasz valami ilyesmi: nincsenek felkészülve a hirtelen megnövekedett csomagmennyiségre/ nekik nem jelent bevételt a külföldről ingyen érkező csomag), újabb 10perc várakozás, immáron egy kompetens személyhez történő kapcsolásra, aki végre elmondta, hogy ilyenkor előfordul, hogy a sok csomag között a kisebb dolgok elkeverednek, elnézést kért és ígérte, hogy a mai nap folyamán utána néznek, holnap megkapom.

ÉS csodás mesés módon, délután 3/4 5kor egy morcos, megfáradt postás nem hogy az egy csomagba csomagolt ecsetkészletet, de még pluszban 2 másik Ebay-es csomagomat is kihozta, majd személyesen is elnézést kért a fennakadásért.

Az eset tanulsága: minden csomag megvan valahol a MP bugyraiban, csak röpke 1 óra telefonos hajkurászás és egy csipetnyi hiszti kell, hogy valaki hibáját 4 másik ember kárára megoldják.

2016. dec. 14. 20:22
 6/6 anonim válasza:
Én ebbe bízom,h az enyém is megvan én 5.én adtam fel németbe egy levélküldeményt,12.én megint,na most a 12.-ei már ott van az 5-ei sehol ami a fontosabb volt,most kerestettem én is,de mindenki csak azt mondja h elküldték németbe és mossák kezeiket!
2016. dec. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!