Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme? Miért...

IceFlame kérdése:

Mi az élet értelme? Miért alakultunk ki? Mi lesz a földel az életem után, közben? Létezik-e a túlvilág? Vagy miért kell élnünk?

Figyelt kérdés
Nos, hát tudjuk az életnek van értelme csak még nem fogalmazható meg. hogyan alakultunk ki ezekből a fajokból, van e értelmesebb lény nálunk? Vagy mi lesz a földel néhány év múlva ha 20 év alatt majdnem "átszakadt" az ózonréteg? Létezik-e a túlvilág vagy csak egy mesebeszéd? Az életünk is csak azért van hogy levezessük a bűneinket?

2016. dec. 21. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
A földdel? hát szerintem majd nagy F-el fogják írni, mert bolygó név.
2016. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó nem érdekel a helyesírási hiba csak gyorsan leírtam de nesze: "Föld" örülsz?
2016. dec. 21. 21:14
 3/4 anonim válasza:
Ezt mindenki máshogy képzeli. Az én nézőpontom szerint, az élet értelme a fejlesztés, fejlődés és hogy élvezzük a létünket. Én hiszek a Istenben és a túlvilágban, szóval szerintem azért vagyunk, mert Isten akart egy közösséget akiben tovább élhet, akikre kiterjesztheti a szeretetét, és csodálja amit alkotott. Azt viszont nem tudom elképzelni mi lesz a Földel, erre is azt tudom mondani, hogy amit Isten tervez vele tenni, de nem valószínű, hogy elpusztítja amit alkotott. Hogy van-e nálunk értelmesebb lény, nem kizárt, de nem hiszem, hogy sok értelme lenne, hiszen Isten az embert teremtette saját képére. Nekem ez a szerény meglátásom, de gondolom, sőt valószínű, hogy nem mindenben fogsz ezzel az elvvel egyet érteni, mert tényleg mindenkinek más az elképzelése.
2017. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Élet - Én írtam


Csak néhány szó, mi értelem,

De mindegyik lételem,

Sorolásuk végtelen,

Túl a földi életen


Ott van a remény,

Túl a szív terén,

És még is nagy erény,

Gondold végig, már az elején!


Ott a kegyelem,

Nem túl a hegyeken,

Pontban ide lenn,

Fontosabb, mint a fegyelem!


Ott a szeretet,

Betölti a szíveket,

Ha megtudod azt a nevet

Ami egy jó helyre vezet


Az élet értelme az Élet,

Hogy, tudd valós mi reménylett,

A játék, a kaland, feléled,

Egy jó kereten belül, jó ha megéled,


Béke, szeretet, kincsem,

Ennél nagyobb dolog nincsen,

Engedd, hogy szívedbe életet hintsen,

Jobb meg próbálni, mint sem!

2017. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!