Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Édesanyám 1954.12. xx-én.63,5...

Bungyurda kérdése:

Édesanyám 1954.12. xx-én.63,5 évesen mehet nyugdíjba. Szolgálati ideje csak 36 év van. Jelenleg is fizikai dolgozó, de az egészségi állapota már nem megfelelő kérdés, hogy fél év múlva a hátralevő egy év járulékait kifizetve vásárolható egy év?

Figyelt kérdés
Én csak azt találtam, hogy a szolgálati idő vásárolható meg (maximum 5 év). Ez igaz? Tehát ily módon, hogy elérje az öregségi korhatárt nem lehetséges egy évet vásárolni? Csak ha meg vennék a hátralévő 4 évet?

2016. dec. 23. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés leírásának fuss neki mégegyszer!
2016. dec. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából a kérdés az, hogy járulék kifizetéssel a nyugdíj előtt csak szolgálati idő vásárolható meg? Ergo egy év múlva érné el az öregségi nyugdíjat. Az nem váltható ki járulék fizetéssel?
2016. dec. 23. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint édesanyád 1891-ben született ???

125 éves korában még dolgozik?

Ezért írta az 1., hogy fuss neki még egyszer.

2016. dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen Keves volt a 280 karakter nem fert ki. Megmondod hol kell torolni akkor kitorlom es egyszerubben teszem fel a kerdest. Nyilvan nem 125 eves, bar Ram nezve egesz jo lenne, hogy 90 evesen a nyugdijja miatt aggodom. Na sebaj.
2016. dec. 23. 16:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdést nem lehet törölni. Járulékfizetéssel nem lehet előre hozni a nyugdíjat, meg kell várni, amíg eléri a korhatárt. És nem lehet 4 évvel sem kiváltani, a nők kedvezményes nyugdíjazása tekintetében jogosultsági időként kizárólag a keresőtevékenységgel járó, vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati időt lehet elismerni.
2016. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
A lényeg, hogy nem lehet éveket megvenni!! Se egyet, se többet.De ha millioi vannak, el kell menni fizetésnélküli szabadságra és ha eléri az öregségit akkor elmehet nyugdijba. Akkor mehet ha eléri az öregségnyugdijkorhatárt, vagy ledolgozik 40 évet, ami nem szolgálati idő, ha nem ténylegesen ledolgozott40 év.
2016. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy tettem volna fel a kérdést: Mikor mehet nyugdíjba az édesanyám?

Csak ennyi! Az összes további mondandó a konkrétumokba kerüljön, így beleférsz a 250 karakterbe.

2016. dec. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi. Csak nem ertem, hogy a mostani munkaltatoja fel ajanlotta, hogy a nyugdijhoz hatraleve koltsegeket? eveket? Kifizeti. Valahol olvastam, hogy letezik jarulekfizetessel valo szolgalati ido kivaltasa.
2016. dec. 27. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!