Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi eszközt...

Milyen önvédelmi eszközt ajánlotok? 14/L

Figyelt kérdés

Úgy alakultak a dolgok, hogy késő este végig kell majd sétálnom pár utcán. Ettől eléggé félek ezért gondoltam beszerzek valami önvédelmi eszközt biztos ami biztos. Böngésztem itt pár kérdést, de sokra nem jutottam. Olyanra lenne szükségem ami viszonylag könnyen beszerezhető, és nem hagy nyomot holnapra, nehogy aztán engem vegyenek elő, meg feljelentgetés vagy ilyesmi legyen (ha lehet belőle ilyesmi). Gázspray-re gondoltam, de azt itt nem nagyon lehet kapni, kést vagy bicskát pedig inkább nem akarok használni, inkább annyira lenne csak szükségem, hogy pár percre, másodpercre megálljon, fájlalja magát vagy ilyesmi míg én elfutok.

Szóval szerintetek mit használjak?



2016. dec. 30. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb önvédelem az, ha elkerülöd a veszélyes helyzeteket. Ha ez semmiképpen nem megy, akkor sajátíts el néhány önvédelmi fogást! Ha az se megy, akkor a gázspray-t javaslom.
2016. dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp megpróbálom elkerülni. De biztos ami biztos. Az önvédelmi fogásokat pesig nem tudnám annyi idő alatt elsajátítani.
2016. dec. 30. 11:51
 3/7 A kérdező kommentje:
*pdedig
2016. dec. 30. 11:52
 4/7 A kérdező kommentje:
*pedig xd
2016. dec. 30. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gázsprénél nincs jobb megoldás számodra.


Gáz/riasztópisztolyhoz engedély kell, ha késsel nem tudsz bánni, akkor semmire nemmész vele. Ha rád támadnak, az valószínőleg férfi, nálad erősebb fizikumú lesz, így bármilyen ütő- vagy szúrófegyvert el fog venni tőled mielőtt kettőt pislognál.


A legjobb megoldás a gázspré, azzal - jó esetben - harcképtelenné tudod tenni annyi időre, míg elmenekülsz. Szintén hasznos még (bármennyire hülyén hangzik is) a sikoltozás, kiabálás ilyen esetben, hiszen felkelti a környéken élők figyelmét, és ezt a támadó jellemzően nem szereti. Persze önmagában ez kevés lesz... Gázsprét szerezz be.

2016. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Még annyi, hogy OC-s legyen terítő szórófejjel, mert az egy legális hatóanyag a capsaicinnel (CS gas) szemben. Nyílván az utóbbi hatékonyabb, de sajnos a Mi Kicsiny Országunkban KKVE, azaz tiltott.
2017. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:

"Még annyi, hogy OC-s legyen terítő szórófejjel, mert az egy legális hatóanyag a capsaicinnel (CS gas) szemben."


Fordítva. A CS (orto-klorobenzilidén-malononitril) a legális közterületen is, a kapszaicin (paprika, bors, OC vagy PV) nem az.

2017. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!