Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Necromonicont kiírta végül is?

A Necromonicont kiírta végül is?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam hogy Lovecraft írta és az író neve is az ő szüleménye volt , és hogy ezzel a könyvvel egészítette ki a Cthulu írását, de vannak olyan feltételezések hogy ránk maradt a kru 743?(évszámokkal és fordításokkal visszavezették) körüli évekből ,,Abdul Alhazred, az őrült arab"tól és hogy középkorban égették kisebb- nagyobb sikerekkel az eredeti fordításait és ezeknek a fordításoknak a szövegeit építették be a különböző felekezetek a rituáléjukba.

#mágia #okkultizmus #Lovecraft #démon #Necronomicon #Abdul Alhazred #az őrült arab
2016. dec. 30. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Fikció, Lovecraft szüleménye.
2016. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na az jó csak egy két helyen olvastam hogy ezeket lefordították és ezért az arab írta nem Lovecraft csak gyanús volt hogy Lovecraft levelében is meg említette hogy ő találta ki.
2016. dec. 30. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki bármit elhisz, amit olvas, nem túl bölcs ember. Ezt egy bölcs ember mondta.
2016. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Drachen ***** válasza:

Nem tudom kiírta, de az biztos, hogy nem Lovecraft ( ő csak említi a műveiben) és Abdul Alhazred sem, mivel ő egy fiktív karakter.

Először a 70-es években bukkant föl a könyv, úgy ténylegesen, akkor csak azért (és most had idézze egy régi ismerősöm),,Volt rá igény, ezért megírták" .D

Aztán azt a verziót sokszor, sokféleképpen kiadták.

2016. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!