Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A bíróság 260 óra közérdekű...

A bíróság 260 óra közérdekű munkára ítélt! Mi a teendőm? Mert ezen kívűl semmit nem írtak hogy mit kell tennem!

Figyelt kérdés

Ezzel nekem nem is lenne bajom, ha a bírósági végzésen rajta lenne, hogy hol és mikortól kell elkezdenem a közérdekű munkát.

De csak az van rajta, hogy önként eleget kell tennem, ellenkező esetben szabadságvesztés lép érvénybe.


A kérdésem az lenne, hogy nekem kell utána menni a dolgoknak vagy hivatalosan fognak keresni a munka ügyben? Mivel lassan egy hónapja érvényes az ítélet és nincs kedvem börtönbe menni. Vagy ez általában ilyen lassú lefolyású? Mivel nem voltam ezidáig büntetve.

Valamint az érdekelne még, hogy ez benne lesz az erkölcsi bizonyítványban?


2016. dec. 31. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Büntető eljárásban kiszabott közérdekű munka esetén az eljáró bíróság pártfogói felügyeletén kell jelentkezni.


Közérdekű munkává átváltoztatott közigazgatási bírság esetén a lakó- vagy tartózkodási hely szerint illetékes munkaügyi kirendeltségen.


Jó lesz, ha igyekszel, mert a határozat jogerőre emelkedését követő 3 munkanapon belül jelentkezned kell.

2016. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem pénzbírságot kaptam,eleve 260 órát! Pártfogói felügyelet? De miért nem írnak semmi ilyesmit a papírra? Csak annyi hogy 260 óra közérdekű munka! A többit meg szopja ki az ember a kisujjából? Vagy legalább írnák oda hogy a részletekért forduljon a gyakori kérdések nevű nyilvános fórumhoz! Az eszem megáll!
2016. dec. 31. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ügyvéded nem tudja?
2016. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem volt ügyvéd! A bíróság ezt az ítéletet tárgyalás mellőzésével hozta!
2016. dec. 31. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy: Tanulj meg úgy bűnözni, hogy nem buksz le.

Vagy: legyél tisztességes.

2016. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szántóvető ***** válasza:
mi??nehogy már ingyen dolgozz!hüje.üld le oszt kész,kapsz enni-inni meg fűtenek is rád.nyóccáz forintos órabérrel számolva is 200 ezret érne a munkád amit senki nem fizet ki neked.
2017. jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!