Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A jobbagyféltekés rajztanfolya...

A jobbagyféltekés rajztanfolyam működik, megéri az árát?

Figyelt kérdés

Hallottam róla már évekkel ezelőtt, be is szereztem egy könyvet ami ezzel kapcsolatos, de igazából nem értem a végére :D egy imserősöm ismerőde azt mondta, nála csak akkor működött a módszer, mikor épp tanfolyamon volt, magától nem ment neki továbbra sem. Ez az egy z

tart vissza, na meg hogy viszonylag drága, bár sok helyen láttam hogy vissza adják az árat, de gondolom az sem zajlik problémamentesen, biztos nem abból áll, hogy az emberke odamegy az oktatóhoz, és mondja hogy nem tanultam meg rajzolni, kérem a pénzem, mire az oktató oké, itt az 50k, de biztos erre is van elárás, meg emberfüggő.

A pénz része azért aggaszt csak, mert 19 éves vagyok, és a szüleimtől nem szívesen kérek magyobb összeget, így magam keresetéből mennék, de ha a tanfolyam mégsem olyan hatásos maradok a hagyományos módszernél


köszönöm a válaszpkat előre is! :D



2017. jan. 9. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Igen, igen és igen.

Én elolvastam a jobbagyféltekés könyv első felét, és már azután olyan mangákat rajzoltam, amiről soha nem álmodtam (előtte még egy tisztességes pálcika ember sem ment)

Valamire rá részt vettem egy 3 napos tanfolyamon bónuszbrigádon keresztül. 15.000 volt azt hiszem, de a dupláját is megérte volna!!!!

Fantasztikus módszer, gyakorlatilag csoda. A sógorom is végigcsinálta, és a babájáról rajzol mindig tök jó képeket.

Kint van egy rajzom a falon (nemsokára festünk ezért a nagyját levettem a képeimnek) és most is ha ránézek, konkrétan kiráz a hideg, hogy bassus ezt én rajzoltam??

2017. jan. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mire akarod használni. Ha csak hobbiból kell, vagy ha nagyon nulla szintről indulsz, akkor ad egy alapot és megéri, de ha már egy ideje rajzolsz és az a célod, hogy később meg is élj belőle, akkor semmiképp se menj el, mert NAGYON ROSSZ BEIDEGZŐDÉST TANÍT, és ezt nem bírom eléggé hangsúlyozni. Azt tanítja, hogy ne azt lásd, amit rajzolsz, holott a professzionális rajz lényege éppen az, hogy nemhogy látni, de értened is kell, amit látsz (belső szerkezet, formák stb.)


Rajzfilmkészítő szakon tanulok, két tanfolyamos ismerőssel, nekem van egy 6 éves előképzettségem, de ők a tanfolyamról pottyantak erre a szakra, és egyszerűen elvéreznek, amikor papírt és ceruzát kell venniük a kézbe, és meg kell tervezniük fejből a következő kisfilmjük karakterét (és akkor még el se kezdték képkockáról képkockára leanimálni).


Szóval ha az a célod, hogy magadtól is tudj rajzolni, ne csak vakon másolni, akkor sajnos nem fogod megúszni azt a sok-sok évnyi kínszenvedést, ami emögött áll.


19/L

2017. jan. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Régebben rajzoltam, volt hogy naponta többször, rengeteget, aztán szépen fejlődött a készségem, de aztán ez megszakadt. Most jópár év eltelte után szeretnék megint visszatérni, de mimtha az a tudás amit szereztem mimtha teljesen elveszett volna, vagy akkoriban nem vettem észre, hogy milyen rosszul is csinálom :D Ha később sikerülne jó lenne ezzel foglalkozni, de már annak is örülnék ha hobbi szinten menne, mert nagyon érdekel a rajzolás világa

2017. jan. 9. 09:04
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
#2 vagyok. Akkor én inkább Draw with Jazza-t és más, rajzolást segítő videókat ajánlanék. Szerintem többre mész velük, de tény, hogy nem három napodba fog telni. Jazza-t YouTube-on találod, ha elkezded a legrégebbi videójától, szépen az alapoktól építget. Angolul van, de ha nehezebben megy a nyelv, szerintem akkor is követhető.
2017. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen! Nekem sokat segített. Én 2 is voltam
2017. jan. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!