Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek el újra rajzolni?

Hogy kezdjek el újra rajzolni?

Figyelt kérdés
Több éve nem volt még csak ceruza sem a kezemben.
2017. jan. 12. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogj egy ceruzat, meg egy papirt, es csinald. Oszinten milyen valaszra vartal?
2017. jan. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aki "tud" rajzolni az tudja ha igy kezd el valaki rajzolni az oriasi csalódás. Mikor rajzoltam nem ceruzával tettem ezt hanem egyébb eszközökkel. Nem mindegy, hogy csendelettel, portreval vagy barmi massal kezdesz.
2017. jan. 12. 08:58
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy részletekkel kezdjem vagy egy egész képpel.

Jo lenne valami alapjan elindulni, mivel nincs mellettem tanar, ezert nem javít senki a hibaimon. A sajat hibaid meg nehez kiszurni, megoldani meg foleg az.

2017. jan. 12. 09:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Alapokat atnézve vagy csak belvagva kezdjek neki. Fogalmam sincs mi lenne a legjobb, leghasznosabb. Hogy fejlődhetnék legalabb az eredeti "szintemre", de inkabb feljebb. Nem csak firkalgatni szeretned, hanem alkotni valamit.
2017. jan. 12. 09:03
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem ez egy belső igény, ami most feltört benned - ezért ez jó. A gátlást vetkőzd le, azokat a dolgokat, ami miatt ez elásódott benned mélyre. Első nekifutásnak ajánlanám, hogy vegyél egy vázlatfüzetet -ez mindig legyen nálad - és min. 3B-s ceruzát és rajzold le, amit látsz. Az asztalon. A szobában. A kávézóban. A múzeumban. A váróteremben. Nagyon fontos: ne törődj az eredménnyel, csak csináld. Nem lesz szép, és ennek a gyakorlásnak nem is az a célja. Az eredmény sok-sok rajz után jelentkezik csak, és soha nem leszel elégedett, de az sem baj. A folyamat a fontos. Vannak a youtube-on tutoriálok később lehet azokat nézegetni, segít, de nem lesz olyan mint egy mester segítsége.

https://www.youtube.com/watch?v=SGDMq-sTdNI

Sok helyen van felnőtteknek rajzkör, el kéne menni.

2017. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasonlót szrettem volna olvasni. Gondolkoztam valami rajzkörön, de kezdésnek nem merném bevállalni és még elő kell teremtenem rá az anyagiakat. Akkor próbálkozom majd, köszönöm.
2017. jan. 12. 10:16
 7/7 anonim válasza:

Én megmondom őszintén, engem soha nem érdekeltek a szabályok, mindig úgy fogtam fel, hogy a művészetben lehet szárnyalni, többször volt, hogy abbaakartam hagyni a rajzolást, de nem tudtam, mert nagyon szeretem.


Viszont én már óvodás korom óta folyamatosan embereket rajzolok, az embereket szeretem a legjobban.


Igazából én minden segítség nélkül egyből belevágtam a közepébe, és elkezdtem portrézni :D Most azt mondják az emberek, hogy van egyfajta elvont stílusom.


Szerintem ne törődj a szabályokkal, rajzold azt, amit te szeretnél, és ami a szívedből jön, tökmindegy, mivel kezdesz. Ha csendéleteket szeretsz rajzolni, állíts be egy csendéletet, néz rá, és kezd el azzal az eszközzel, amivel eltudod képzelni a képet.


Persze, ha emberekkel szeretnéd kezdeni, akkor viszont először elkezdheted gyakorolni külön-külön a szemeket, a szájat, az orrot, az arc arányait, előtte viszont csinálj árnyékolási gyakorlatokat, ha ettől jobban érzed magad. Szerintem először mindenképp kezd grafit ceruzával, és akkor azzal gyakorolgasd, amit szeretnél, aztán utána vihetsz bele más eszközöket is.


Mondjuk biztos, hogy sokkal fiatalabb vagyok nálad, nem is vagyok valami hú de nagyon tehetséges, még sokat kell gyakorolnom, de ha szeretnél, írj rá privátan, és megpróbálhatok segíteni. :) Akár megpróbálhatok kritikát is mondani az újabb rajzaidról.

2017. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!