Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagy baj, ha egy Magyarországo...

Nagy baj, ha egy Magyarországon játszódó könyvben amerikai nevek vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az van, hogy írok egy könyvet, ami Magyarországon játszódik, de amerikai nevek vannak benne (pl. Louis). Ez baj lehet abban az esetben, ha ki akarom adni (már pedig biztos, hogy ki akarom adni)? Nem szívesen változtatnám meg ezeket a neveket, ugyanis már iszonyatosan megszerettem őket a szereplőkkel együtt. A könyv már szinte teljesen kész van, már csak szépítgetem, csiszolgatom. Viszont nagyon félek, hogy a kiadónál nem fog átmenni, hogy amerikai nevek vannak benne, holott Magyarországon játszódik. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2017. jan. 14. 15:21
 1/5 Carragher_x ***** válasza:
100%
Magyarokról szól? Mert akkor nem baj, hanem egyszerűen csak pocsék.
2017. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

A kérdés az, van-e oka annak, hogy amerikai neveket használsz. Ha van, mert pl. a történet a nagykövetségen játszódik, a szereplők amerikai turisták vagy ilyesmi, tehát van a nevekre logikus magyarázat, akkor nem gond, miért lenne az? De ha kizárólag azért használsz idegen neveket, mert jobban tetszenek, Louis meg igazából Kovács Péter és Miskolcnál messzebb még sosem járt, az már necces. Nem feltétlenül a kiadó miatt, hanem mert értelmetlen. Ha néhány szereplőnek idegen beceneve van, szintén nem baj, ha hihető a története, de ha egy pécsi gimnáziumba csupa Ricardo, Louis, Catherine meg Tiffany jár, megint csak necces.

2017. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én még annyit tudnék ajánlani, ha a karaktereid magyar nemzetiségűek, és csak azért használsz idegen neveket, mert jobban tetszenek, akkor keress rá a nevek magyar megfelelőjére (szinte mindegyiknek akad), legyenek a magyar megfelelők a karakterek becses nevei, de becenévként hagyd meg az idegen neveket is, például ha egymás között beszélnek. Talán ez tűnik egy arany-középútnak.
2017. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem zavarna. Egy amerikai könyvben sem Emesék meg Attilák rohangálnak.
2017. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy ha annyira hagyni akarod a neveket, akkor változtasd a helyszínt. Ugyanúgy a Petőfi utcát is át lehet írni Regent Streetre.
2017. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!