Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem hivatalos úton volt egy...

Nem hivatalos úton volt egy albérlőm. Lelépett, és sajnos 500. 000 Ft-os rezsihátralékot hagyott maga után. Van rá lehetőségem, hogy ezt behajtsam tőle?

Figyelt kérdés
Az albérlővel volt egy szerződésünk, de ez csak "kettőnk között" érvényes, ugyanis az APEH felé nem jelentettem be. Ilyen esetben van valami megoldás?
2010. máj. 5. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Felbéreled két nagydarab haverodat,és felajánlod nekik a pénz felét,ha visszaszerzik.


Ügyvéd Úr

2010. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló által leírt dolog működik, más sajnos nem. Polgári peres úton nem mehet a dolog, mivel az Apeh 5* annyira büntetne, mint a követelésed. Haveromnak is volt ilyenje, hogy lelépett az albérlő sok hátralékkal. Megkerestük, felajánlottuk neki a részletfizetést, ennek elmaradása esetén a fogai elvesztését helyeztük kilátásba. Bejött, fizetett lassan! Két telefonfülke méretű kidobó pedig elég meggyőző tud lenni!
2010. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most komolyan.Az adósoktól álltalában nem lehet pénzt ellveni.Bemész a lakásába és max egy 1000 éves tévé van ott,lóvé semmi.

Régebben egyik haverom fejött hozzám,és amíg wc re mentem lenyúlt.

Másnap egy alapos "beszélgetés" után,elvittem a média martba és hitelre vetettem vele egy lcd tévét.

Csak egyszer késett a befizetéssel.


Ügyvéd Úr

2010. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!