Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudnék olyat csinálni...

Hol tudnék olyat csinálni hogy kimegyek egy erdőbe és ott 3-4 napig élni, miközben saját magam épÍtem meg a "házat" ahol alszok ez idő alatt, tábortűz stb. Úgy hogy senki nem szól érte és nem köthetnek belém hogy tábortüzet rakok stb ?

Figyelt kérdés
Amerikai videókban láttam,de nem találtam Magyarországon olyan helyet ahol lehetne valaki tudna segÍteni?

2017. jan. 16. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem magánterületen bármi ilyesmit csinálhatsz, ha nem természetvédelmi területre esik, és nincs éppen tűzgyújtási tilalom.
2017. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ez úgy is jó, hogy másokkal vagy, akkor legyél cserkész/ha már felnőtt vagy (márpedig gondolom), akkor kósza :D
2017. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Donald J. Trump válasza:
Kempingezésnek vagy táborozásnak hívják az európai verziót. Bármelyik tűzrakóhelyen rakhatsz tüzet, ha nincs tűzrakási tilalom. Azért sem róhat meg senki, ha neked jobban tetszik mondjuk az avarban bogarak között aludni, mint vinni egy sátrat vagy befeküdni egy turistaházba.
2017. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erdővédelmi törvény ha jól tudom nagyon rég nem változott. Ebben van lefektetve az állami területek használata pl: lakott területtől legalább 500m távolságban sátor verhető (akinek kedve van az még sátrat sem ver, max legurít egy polifómot meg egy hálózsákot magára terít), 24 óra eltölthető az adott helyen. Nem mennék bele a részletekbe, ha a sátrat minden nap egy méterrel odébb pakolod (hogy a füvet virágokat ne ölje ki a napfény, levegő hiánya és a hőhatás és a nyomás ) akkor pár napot is el lehet tölteni. Az erdész ha arra jár, max megkérdezi merre mész? Meddig leszel, de ha látják, hogy körülrakott tűzrakót használsz, van oltóvized szemeteszsákba gyűjtöd a szemeted, akkor valószínűleg nem fogja zavarni. Érdemes térképet venni és megnézni rajta, hogy fokozottan védett területre ne költözzünk be, azt nem szabad.


Sok szép hely van, hideg időben kevesebb a turista, de 4 nap alatt 1-2 emberrel vagy csoporttal össze lehet futni.


Érdemes elolvasni milyen "szabályokat" ajánlanak különböző túratársaságok, van köztük hasznos.

2017. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat en. Igazabol a bushcraft ra gondoltam. Fa kivágás tuzeles es abbol epoteni satrat. Ez maganteruleten lehetseges??
2019. febr. 2. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!