Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a kell a testépítéshez,...

Mi a kell a testépítéshez, edzéshez?

Figyelt kérdés

Jó... tudom, elcsépelt, hülye kérdés, érkezhetnek a negatív kommentek.


De komolyan gondolom, el fogok kezdeni edzeni. Egyébként már párszor belevágtam de abbahagytam, mind1. (kicsi volt az akaraterő, meg időm sem engedte, de tényleg :D)


Szóval azt tudom, hogy motiváció, meg... edzés xD, meg tudni az alapokat.


De úgy jobban belegondolva, a legtöbb ember alig ért hozzá.

Nem akarok profi lenni, és olimpikon sem, de...


Szóval, hogy pl.: teszem azt a mobilos appok, vagy könyvek mennyire és meddig segítenek? Vagy feltétlen ki kéne kérnem egy "profi" véleményét?


Vagy mire kell feltétlen odafigyelni? Meg egyáltalán mik az alapok? (egyébként... én kombinálni akarom a saját testsúlyost a kondival, súlyzóval.. de itthon megoldanám, nem fogok... konditerembe járni)


//Linkek is jöhetnek.


Válaszokat köszönöm, 16/f! (bocsi a rossz fogalmazásért)

U.i.: Ja, és ezzel szerintem, nem csak nekem segíthettek.



2016. dec. 27. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress egy edzőt, felméri mid van, mit akarsz, és segít elérni.
2016. dec. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 jampi996 válasza:

A legjobb az lenne, ha tényleg kikérnéd egy profi személyi edző tanácsait, mégjobb lenne ha pedig megvennéd a bérletet és az edződdel edzenél.

Fontos, hoga még fiatalon odafigyelj az izületeidre, hidd el nem ér annyit, hogy most kinyird őket.

Az elején nem szabad a mélyre ugrani.

Tisztában kell lenned az adottságaiddal(gondolok a fejlődési ütemedre, mennyire könnyen zsírosodsz szedsz fel izmot), amelyekben igencsak hasznátveheted egy jó személyi edzőnek. Legalább a tánácsát kérd ki.

Rengeteget olvashatsz a táplálkozásról(mikor, makro tápanyagok, táplálék kiegészítők, mikor, hogy mennyit egyél, miszerint zajlik egy szálkásítá, tömegelés, stb.)

Próbálj minél jobban a mozgáson kívül a helyes étrendre fókuszálni.

Nem olcsó mulatság, de ha tényleg komolyan gondolod ezt az egészet, akkor nem kövesd el azokat az amatőr hibákat, amikre körülbelül minden testépítő oldalon felhívják a figylmed. 90%-ban nem véletlenül írnak le bizonyos dolgokat.

A másik, hogy még mivel ilyen fiatal vagy és nem űzted idáig ezt a sportot komolyan, főleg szükséged lehet egy jó tanácsadóra, aki segt abban legalább, hogy feleslegesen ne költs táplálék kiegészítőre, egyél rendesen, és ne vágd haza az izületeidet. Remélem tudtam azért segíteni.


Ezt azért nem árt elolvasnod, legalább is maximum előnyöd származik belőle, bár biológiát tanult az ember de az egy kicsit más: [link]


Hasznos elolvasni, de itt most a vitaminokon kívül más táplálék kiegésztővel még nincs értelme foglalkoznod, amií nem étkezel megfelelően.


Az sem mindegy, hogy az adott tápanyagokat milyen minőségben fogyasztod.


De mint mondtam és sokan csak bele csapnak a sportba semmi tudás nélkül, aminek elég nagy többségben semmi értelme, szóval tényleg érdemes lenne kikérned egy profi(papírokkal rendelkező személyi edző, akin látsz megfelelő eredményt(gondolok itt az izomzatra) ahhoz, hogy tényleg megfelelően tudj fejlődni.

2016. dec. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
megfogsz ket sulyzot es gyursz mindennap amennyit birsz ennyi
2016. dec. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat.

(vélhetően nyáron kezdem el...)


Bár azért örülnék, ha lenne valaki akivel megbeszélhetném ezeket a dolgokat (persze semmi személyes, csak a célnak megfelelő üzenetek). (ugye értitek, és segítettek)

2017. jan. 2. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!