Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretném elkezdeni művészileg...

Szeretném elkezdeni művészileg kifejezni magamat. Megalkotni azt amit látok, képzelek, gondolok, stb. Javaslatok? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tudnivaló rólam hogy világéletemben nagyon béna voltam rajzolásban , festésben, hajtogatásban, stb. Minden művészettel kapcsolatos tantárgyban.

A legnagyobb baj az volt, ha pl. azt mondták, rajzoljam le azt a vázát, akkor nem tudtam hogyan rajzoljam le, hogy rajzoljam meg jól azt a kört, stb.

Ha nem adták meg pontosan mit kell alkotni, akkor én az óra felében azon agyaltam hogy mit alkossak pontosan.

Elég pontosan, elég jól nem tudom kifejezni miért voltam rossz, még sose gondolkodtam ezen, remélem elég ennyi.


Tényleg óvodásszinten ragadt meg a művészeti fejlődésem. De szeretném azt hinni hogy ez, ebbe fektetett munkával, energiával javítható.


Most, több lelki betegség szenvedése alatt, ahogy sokan nem hisznek nekem semmiben, felhasználhatnám a normálistól egyre jobban eltávolodó lelkivilágomat, hogy megnyugvást találjak abban, ha művészileg megalkothatnám hogy mit látok, képzelek, gondolok, érzek, vágyok, stb.

Most, ettől így van ihletem. Tudom pontosan mit akarok alkotni, már csak azt nem, hogy hogyan. A lelki szemeim előtt látom, de látni akarom a valóságban is.


A számítógéppel elég jól bánok. Sok évnyi egérhasználat után kijelentem hogy jól bánok az egérrel. Akkor számítógépes programokban kéne elkezdenem az alkotómunkámat?


Számítógéppel kezdjek alkotni, vagy papíron? Melyik jobb hosszútávon? Hogy kezdjek gyakorolni? Mit alkossak eleinte csak gyakorlásból? Milyen eszközökkel, programokkal? Ha papírra csinálnám, akkor inkább festés vagy rajzolás?

Bármilyen javaslatot, tanácsot szívesen fogadok.



2017. jan. 16. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A muveszethez sok fele keppen lehet hozza allni probald meg segiteni kijonni amit szeretnel gyakorolj az a legfontosabb ugy leszel jo benne
2017. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem akkor gépen kezdem el... Milyen programmal lenne legjobb elkezdenem? Például jó lenne ha egyszerű, de sok dologra képes lenne.
2017. jan. 17. 01:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenki óvódás szinten kezdi a rajzolást. Aztán valaki jobban fejleszti az idő folyamán, valaki kevésbé, így lesz valaki jobb vagy kevésbé jó rajzos. Az aki később akarja elkezdeni, annak csak azért lesz nehezebb, mert míg kisgyerekként nem érdekelt minket, hogy hibázunk, és bátran mertünk bénázni, addig idősebb korra kialakul egy kritikus szemlélet, és túl könnyű feladni, amikor látjuk, hogy nem sikerül.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha tényleg óvodás szinten vagy, akkor nagyon nehéz út áll előtted, de soha ne felejtsd el, hogy mások is megcsinálták. Nem a kor számít, hanem a kitartás, a belefektetett energia és a nyitottság a fejlődésre. És nincs olyan, hogy tehetség. Minden 'tehetség' mögött rengeteg kiizzadt vér és munka áll. Légy nyitott az építő, segítőszándékú kritikákra is, másoktól rengeteget lehet tanulni.


Viszont ha számítógépen akarsz rajzolni, semmiképp se az egeret válaszd. Egy olyan generáció vagyunk, ahol már szinte mindenkinél alap a jó egér használat, de rajzolni nagyon-nagyon nehéz vele! Neked sikerélményre van szükséged, hogy motivált maradj, és az egér ezt nem tudja megadni neked. Én egy digitális rajztáblát ajánlanék inkább. Abból is csak a Wacomot. Geniust és Trustot semmiképp se vegyél!


Programnak pedig Paint Tool Sai. Mellette viszont érdemes lenne papíron, ceruzával is rajzolgatni, nem kizárólag csak géppel. Draw with Jazza-tól (YouTube) sokat lehet tanulni, kezdd el a legrégebbi videójától, ahol az alapoktól indít. Általában őt szoktam ajánlani mindenkinek.


Sok sikert!

~Egy amatőr rajzos, aki 7 éve "izzad vért"

2017. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm #1.


És ennél sokkal jobban köszönöm #2.Szép részletes választ adtál végül is minden kérdésemre. Sőt... Még arra is válaszoltál amire csak gondoltam de le se írtam. Szóval kösz ;)

Ui.: Annyira azért csak nem lehetsz amatőr 7 év "vérizzadás után, nem?

2017. jan. 18. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!