Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kérjem az altatást?

Hogy kérjem az altatást?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva műtenek (orrmandula túltengés miatt). Az altatóorvos azt mondta hogy én dönthetem el hogy maszkosan és utána vénásan vagy egyből vénásan altassanak el. Szerintetek melyik lenne a legjobb. 12/f

2017. jan. 21. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha maszkosan kéred akkor nem érzed a tűszúrást, ha vénásan akkor nyilván a tűt érezni fogod. Ha semmit nem akarsz érezni kérd maszkosan.
2017. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zsenell válasza:
62%
A maszkos megoldás biztonságosabb a gáz hamarabb kiürül a tüdődből mint az altató folyadék a veredből, persze ez a te döntésed, én személy szerint nem bízok az olyan szerekben amiket a vérembe kell belejuttatni. Sok sikert a műtéthez
2017. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ pl a tűket mennyire bírod...


Ha nagyon nem akkor elöbb maszkot.


Ha bírod mehet egyből vénásan

2017. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ mindenkinek :)
2017. jan. 21. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

'én személy szerint nem bízok az olyan szerekben amiket a vérembe kell belejuttatni'


Megfontolt, bolcs velemeny, kar hogy ostoba mint a tok.


Ezen az alapon ne vegyel be semmilyen gyogyszert, mivel a tapanyagok is a veredben kotnek ki, a belelegzett gazrol mar nem is beszelve, mivel az a tudodon keresztul kozvetlenul a veredbe jut. Biologiat majd tanulsz felso tagozatban, addig inkabb ne osztogass tanacsokat.

2017. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TR75 ***** válasza:

#5

Nyilván arra gondolt, hogy olyan szerekben nem bízik, amiket KÖZVETLENÜL a véráramba juttatnak.

2017. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egesz pontosan mi is a kulonbseg?!
2017. jan. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TR75 ***** válasza:

#7

Talán csak egy kis paranoia.

No meg, ugye, szúrásnak mindig van plusz kockázata is (persze-persze, minimális, meg miegyéb, de azért van). Másrészt, közvetlenül a véráramba adva a cuccot, sokkal nehezebb egy esetleges tévedést helyrehozni, vagy reagálni valamilyen problémára: szinte azonnal hat a szer.

Mondjuk, azt nem tudom, miért én válaszolok :-)

2017. jan. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is.:) De sokan tévedésben vannak ,mert: a vénás az garantált most az a kérdés hogy előtte kérjek-e maszkot.
2017. jan. 22. 08:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem az a gáz, nagyon büdös. :) És vagy 4 másodpercig szagolni kell, mire elalszol. De ha félsz a tűtől akkor inkább legyen. Ha nem félsz, felesleges. Megszúrnak, mindent elmondanak ami történik, szólnak, hogy indítják az altatót, és már alszol is.
2017. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!