Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem vissza a kölcsön...

Hogyan kérjem vissza a kölcsönadott pénzem?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben egy haverom kölcsönkért 15000 Ft-ot, azt mondta, megadja december 20-ig. Azóta egyáltalán nem láttam, pár napja volt otthon, azt mondta elfelejtette kivenni a pénzt, de majd megadja. Tegnap megint eltűnt, egyszerűen nem tudom, hogy milyen módon kérjem vissza a pénzem. Mit tudtok tanácsolni? Hogyan kérjem vissza a pénzem?

2016. febr. 27. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Udvariasan ,de magabiztosan:

-Légyszíves add vissza a pénzem ,mert most már kell nekem.

Ha nem működik erőszakosabban:

-Kérem a pénzem ,mert kell nekem ,vagy összegenként vagy egybe de valahogy add vissza!

Ha nem működik akkor fenyegetően:

-Add vissza a pénzem ,mert az enyém és szükségem van rá ,ha nem adod vissza többet nem adok kölcsön!

Ha nem működik:Irány a rendőrség.

Mostanában sok olyan van aki elkéri ,de vissza nem adná.

Szerintem nála is ez a helyzet a leírtakból itélve.

2016. febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na jó, de a rendőrségen mivel bizonyítom, hogy kölcsönadtam? Mert valójában csak arról van szó, hogy kért, én meg adtam neki. Semmi tárgyi bizonyítékot nem tudok felmutatni, ha bemegyek és azt mondom, hogy nem akarja visszaadni a pénzem, ő simán letagadja és ezzel nem tudok mit kezdeni. Egyébként meg amikor találkoztam vele, pont valami hasonlót mondtam, hogy lassan nekem is szükségem volna a pénzemre, jó lenne ha visszajutatná hozzám.
2016. febr. 27. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat egy életre!Ne adj kölcsön!
2016. márc. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezek a válaszok is a maguk módján hasznosak, de nagyon szükségem volna a pénzemre, ha lehet valamivel konkrétabb tanácsot is adhatnátok. Bár volt egy másik ismerősömmel olyan tapasztalatom, hogy ő határidőre megadta. De azért én is sejtem, hogy nagyon kevés az ilyen ember.

Lehet szerintetek valahogy törvény elé vinni ilyen dolgot, vagy jogi útra terelni?

2016. márc. 2. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy-kétszer már volt ilyesmi hogy nem akarják kifizetni a munkát. Én vagyok a főnök a cégnél. Cseszegetni kell - bárhol találkozol vele boltban megmondod neki h mivan, hívogatod stb. Néha megpróbálnak eltünni ekkor jönnek a rokonok-legalább is én azt szoktam :D volt olyan amikor már nagyon elegem van belőle szóltam a srácoknak (20+ db) kimentünk 4 autóval házhoz reggel 6ra ráfeküdtem a csengőre fél perc múlva kint volt a faszi... Holnapra meg a pénz is.
2016. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs bizonyíttéka hogy kölcsönadtad azt a pénzt akkor csak attól függ hogy viszakapod e akinek köcsönadtad.
2017. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!