Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gépjármű kölcsönadásival...

Gépjármű kölcsönadásival nekem kell fizetnem a biztosítást?

Figyelt kérdés
Adott egy autó ami nem az enyém, viszont nálam van és használom..(kölcsönadásival) A kérdésem a következő lenne , a biztosítási díjat ebben az esetben a használó(azaz én) vagy a tulaj fizeti? Elég gázos a szitu..

2017. jan. 22. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A tulajnak kell fizetnie.
2017. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosabban az üzemben tartónak, de a kérdésedből n úgy veszem ki, hogy nem vagy üzemben tartóként bejegyezve.


Viszont ha folyamatosan te használod, akkor nem ártana megállapodnod a tulajjal, hogy kifizeted neki.

2017. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megpróbálom röviden összefoglalni.. Barátok vagyunk vagyis csak voltunk amíg ezt a szemét lépést meg nem tette felénk.. Az autó tulajdonosának elvették a jogosítványát és nemtudja használni.. És ugye hát olyan jó barátságokban voltunk , hogy felajánlotta , hogy Hééé haver.. Használd nyugodtan , át sem kell egyenlőre még iratni az autót csak használd.. :) Na ezzel pár hétig nem is volt gond.. Mivel én elég szűkösen jövök ki a fizetésemből ezért leszögeztem vele , hogy egyenlőre nem tudok törleszteni az autóra tehát úgy fontolja át.. Műszaki vizsga közben lejárt , kifizettem.. Vizsgán kiderült még a másfélszeresét legalább rá kell költeni a kocsira úgyhogy , majd szépen apránként.. Ma elő állt nekem a fenyegetőzéssel amiért nem tudok neki törleszteni és követeli vissza a kocsit.. Közben én amit ráköltöttem az meg úgy elvan felejtve.. A vizsga árát nagynehez hajlandó visszafizetni.. MIT CSINÁLJAK?!
2017. jan. 22. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!