Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hy! Egy ideje lett egy célom...

HGYG11 kérdése:

Hy! Egy ideje lett egy célom hogy tanárnak tanuljak tovább (jelenleg 10-es vagyok) és az a kérdésem hogy milyen iskolákat javasoltok vagy mi egyebet hozzá?

Figyelt kérdés

(Jegyeimhez mérten nincs gond;4,5)(jelenleg szakagat ami érdekelne nem tudom még)

Válaszokat előre is köszönöm.



2017. jan. 26. 06:30
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A szakágat nagyon gyorsan döntsd el.

2. Válaszd ki a céliskolát. Itt sokminden közrejátszhat: helyszín, közelség, kollégiumi lehetőségek, legjobb oktatást adó intézmény stb.

3. Kezdj el tanulni, olvasni. Előre. Az egyetem teljesen más szint. Ott egy félév alatt számon kérnek annyi anyagot, mint egy középiskola alatt. Egyszer összeszámoltuk, hogy naponta 3 könyvet kellett volna elolvasnunk, és volt köztük ezer oldal fölötti is jócskán. Ez magyar-töri szakon volt. Amíg a szakágat nem tudod, addig a tanítás elméletéről tanulj. Kis olvasmánylista:

- Mérei Ferenc - V. Binét Ágnes - Gyermeklélektan

- Az iskola szociálpszichológiai jelenségvilága

- Didaktika (ilyen könyvből sok van, olyat keress, ami hemzseg a gyakorlati példáktól)

2017. jan. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezért a válaszért igazán hálás vagyok,így már tisztábban látom.
2017. jan. 26. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!