Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » HEEEElp! Szerintetek?

HEEEElp! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Tegnap volt az elengedés napja. De nem ezt akartam és most visszafordítani már nem tudom. Nem akarom elengedni a barátomat,de tegnap hülye voltam és gondolatban megtettem. Mármint,hogy leégessem magam megint előtte. Büszkévé akartam tenni,de nem sikerült. És magam felé sem sikerült úgy a dolog. Akkor kihatással lesz az egész évemre az,amit tettem???

2017. jan. 29. 06:40
 1/1 EmmerichB válasza:
45%

1.) A büszkeség a világ egyik legrosszabb dolga. Se magadat, se mást ne próbálj büszkévé tenni. Csak önhittséghez, arroganciához és rossz döntésekhez vezet. Bár nem egyértelmű a megfogalmazásodból, miért akartad a párod büszkévé tenni. Ha következtetnem kéne: Nem viszonyul hozzád, úgy ahogy szerinted kéne valamely téren. Te pedig szeretnéd, ha büszkébb lenne rád, másképp viszonyulna hozzád.


2) Mindennek oka van, ki miért cselekszik. Csupán egy pillanatra hülyének lenni valójában nem szokás. Inkább azt mondanám, gyakran érlelődnek érzések, gondolatok az emberben. A lemondás róla nem egy hirtelen jött hülye gondolat. Valami nem 100%os a kapcsolatban. Bármi is a probléma csak gyűlik-gyűlik. Egy részed igen is el akart szakadni, akár beismered akár nem. Viszont még mindig kötődsz, és a másik részed rendbe hozni akarja.


3) Ez elvezet a hármas ponthoz. Ha valóban sikerült volna a lemondás dolog, nem az foglalatoztatna, hogy elcseszted. A lemondásnak a lényege, hogy elhagysz valamit, ez belül hoz először változást. Te még mindig kötődsz.


4) Őszinteség. Az emberek könnyű megoldást keresnek. Nagyon egyszerű miért. Félnek magukkal és másokkal szembe nézni és döntéseket hozni. Nem kell semmi lemondás napja és befolyásolni se fog. Ez könnyű lenne, az élet nem ad könnyű lehetőségeket.

Őszintének kell lenned magaddal. Először is gondold végig, miért vagy együtt a pároddal és az indok ne csak annyi legyen " mert szeretem ". A szeretet fontos, de egy kapcsolat, komplex, nem csak egy érzés, amit szentimentális alapokra helyezhetünk. Utána vedd végig a problémákat. Gyakran érezzük a problémákat, de nem akarjuk elismerni. Miért? Mert el kell döntenünk, megoldható vagy sem, és mi van, ha nem. Gondold át valóban megéri neked a kapcsolat vagy sem. Ezután jön a bizonyos beszélgetés. NEM kerülheted el, hogy őszintén beszéljetek egymással. Nyers őszinteség, sallang mentes, csak ez hoz eredményt. Kudarcot vallhatsz, sőt valószínű elveszíted, de tettél valamit. Csak cselekedetek hoznak változást.


5) Ezotrika és misztikum. Inkább racionális választ adtam, mert a valós probléma kézzel fogható és párkapcsolati, és nem ezoterikai. Mint feljebb említtetem, még kötődsz, bármit is próbáltál tegnap, nem sikerült. Bízz bennem, több emberi kapcsolatot (nem csak párkapcsolat) dobtam a levesbe, mint a legtöbb. Tudom milyen lépési hatásai vannak a lemondásnak. Te egy határon táncolsz. Szerintem félig meddig tudod is mit akarsz, csak szembe kell nézned vele. Meg kell kudarcokat is átélni.

Szóval ezo meg ezek. Ne vegyél mindent szentírásnak, amit hallasz, olvasol, tanítanak mindezekről. Ez is elég komplex. Azt kell mondjam, azok fejlődnek a legtöbbet, akik unortodox mernek lenni és a saját tapasztalatikból építkeznek, nem pedig ragaszkodnak tanokhoz, vagy olvasottakhoz.


Vegyünk egy példát: Elengedés napja. 1. bármikor képes vagy elengedni valamit. Nem kell különleges nap ehhez. Csupán tisztán látás és készség a változásra. Sose félj változtatni. Lehet valamihez ragaszkodni, de éppen az lehet a fájdalmad oka. Szorongathatsz egy magot, mondhatod a tied és nem engeded. De akkor csak annyid van, végül annyi se lesz. Ha hagyod elhullani, a földbe, akkor többet nyerhetsz. 2. Csak azért mert van egy ilyen nap, ha nem vagy képes elengedésekre, csak emiatt nem fognak ezek a dolgok megtörténni. Lehet holnap a szabad várfoglalás napja is, ahol az ellenség nyugodtan ki be mehet, de ha zárt kapuk vannak, akkor ugyan úgy be kell venniük. Egy nap nem tesz nyitottabbá valójában. Ha viszont nyitott vagy, nem kell különleges nap. 3. Saját tapasztalataim szerint, az idő állandóan mozgásban van, a döntéseink pedig mindig új lehetőségeket adnak, minden alkalomnak. Még ha tévedek is és tényleg elengedted, nem helyrehozhatatlan még, és biztosan nem egy ilyen nap határozza meg az egész évet. Hoztál egy hibás döntést, az már mögötted van. Hozz ma egy jobbat. Számomra minden nap egy új nap. Minden perc mögöttem van, és minden pillanat múlttá válik. Még ha idegeskedsz is rajta, nem tudod megváltoztatni. Hibáztál? Jó, helyes, mindenki azt teszi, amit kevesen tesznek, hogy tanulnak és tovább lépnek. Ne azon idegeskedj, hogy elcseszted tegnap. Az legyen előtted, MOST mit csinálsz. Minden új döntés változtathat a jövőd kimenetelén. A döntéseid és hozzá állásod fogja leginkább irányítani az éved.


U.I.

Persze ez az én véleményem volt csak. Ha hasznos volt, akkor jó ha nem, nos c'est la vie. Minden esetre nem szeretnék belebonyolódni, oda vissza válaszolgatásokba. Csak volt egy unalmas pillanatom, ezért voltam hajlandó kifejtően írni.

2017. jan. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!