Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha most a középkorba kerülnéte...

Ha most a középkorba kerülnétek 2hétre utánna vissza a jelenbe mit furcsálnátok a középkorban? Mi volna furcsa?

Figyelt kérdés
2017. febr. 3. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy túléltem ott két hetet.
2017. febr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit nehéz ott túlélni?Hogy nincs gép nem lehet Cs gozni lolozni wowozni gtazni?Vagy hogy nem lehet egésznap a facen lógni?Vagy hogy kell azért dokgozni is?
2017. febr. 4. 00:35
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Pl. Azt nem lehetne túlélni hogy, az öltözködésedért, a beszédedért és a megjelnésedért kb. Egyből máglyjára vágnának égni mert szt hinnék hogy valami boszorkány vagy mondhatnál akármit is. Nem tudom láttad már a gagyi lovag című filmet igaz komédia de kb ugyan az történne
2017. febr. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg kéne tanulnunk ott viselkedni!
2017. febr. 4. 01:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
És hogy tanulod meg a nyelvet, az ottani szokásokat stb. egy pillanat alatt?
2017. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Áh, nehéz lenne a túlélés.

Mondjuk azt furcsállnám, hogy az utcára öntik a biliket, hogy udvariatlanság, ha az utca kövére köpsz, és utána nem taposod szét a csizmád talpával. Azt, hogy nem látok sehol ablaküveget, és ha bemegyek egy házba, sötét van, füst és dől be a hideg mindenütt, a padló pedig fel van szórva szalmával. Ja... szalma... Azon aludni se lenne túl kellemes, bár még nem próbáltam, de lefogadom, hogy nem túl kényelmes. Kerülném például a nyilvános kivégzések helyét, a kalodáét, a templomban meg megpróbálnék normálisan viselkedni és utánozni, amit a többiek tesznek, csak a keresztet vagy Jézus szobrát nem csókolnám meg a több tucat ember után, nehogy elkapjak valamit. Azt is furcsállnám, mennyi küzdelembe került akkor az élet. Középkor - mondod, és egy lovagi vár vagy egy nyüzsgő, élettel teli város jut az eszedbe. Nekem meg a tanya, majorság, ahol a legtöbben éltek. Nincs pékség, nincs tej a boltban, te köpülöd a vajat, te szövöd a ruhádat, te javítod a lábbelidet - ha egyáltalán van, nincsen szemüveg, nincsenek igazi utak, útjelző táblák, szóval... általában ez a "nincs" vágna mellbe. Végig lehetne gyalogolni úgy egy országon, hogy nem lát az ember írott betűt. De: nincs légszennyezettség, nincs állandó elektronikus háttérzaj sem.


Kérdező, Számodra mi lenne furcsa? A hozzászólásod alapján úgy látom, erősen romantizált kép él benned a középkorról.

2017. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!