Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 18 éves lány vagyok, lenne...

18 éves lány vagyok, lenne értelme zongorázni tanulnom, mennyire nehéz? Többi lent

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és épp a hetekben esedékes javarészt leadni a felvételis jelentkezéseket, ami számomra(vagyis másoknak is) kifejezetten megterhelő. Elvégre szó szerint fogalmam sincs mit szeretnék csinálni a későbbiekben. :/

Jó volna egyetemre menni, mert ugyeazt mondja mindenki, hogy jó volna a diploma szakmát akár utána is lehetne csinálni, amit megértek, csak az a baj, hogy egyszerűen nincs olyan ami megfogott volna és érzem, hogy akár kicsit is akarom....ami azért gáz, mert egyetemen eléggé kéne tanulni....

Most viszont elgondolkodtam azon, hogy milyen lehet zongorázni. Vagyis már évekkel ezelőtt is volt eszembe, de tovább nem jutottam ezzel a dologgal. Kedvelem a klasszikus zenét, vagyis inkább a modernebb részét, mint pl Havasit. Nemrég "ismertem" meg és nemrég megvettem a jegyet a decemberi koncertre is előre.

Rólam annyit, hogy azt mondjám tenyleg jó a kézügyességem, jól rajzolok(habár ez szerintem nem befolyásol semmit xD), hosszúak az ujjaim xD, viszont se kottázni se hasinló dolgot nem tudokx ami gondolom nem túl biztató.

A kedvem megvolna hozzá, csak fogalmam sincs milyen lehet zongorázni vagy esetleg megérné e. Annyi érzelem van bennem, amiket néha próbálok versbe adni vagy valamiképpen kiadni magamból és elgondolkodtam azon, hogy milyen érzés lehetne önmagam érzékeny, olykor elveszett világát zenében kifejezni, esetleg saját műveket szerezni, akár csak a magam szórakoztatására.


Remélem leírtam mindent amit gondoltam, de aki segítene a kérdésben vagy bármi az nyugodtan kérdezzen bármit.



2017. febr. 5. 23:56
 1/3 anonim válasza:
Szerintem keress meg egy zongoratanárt, vegyél 1-2 órát, hogy lásd, hogy tényleg tetszik-e, illetve ő meg tudja mondani, van-e értelme belevágnod. Amúgy nem gáz, ha kihagysz 1 évet, dolgozol kicsit, akár többféle területen kipróbálod magad, utána jobban belelátsz majd a dolgokba és könnyebben tudsz dönteni. Akár külföldre is kimehetsz, vannak pár hónapos vagy akár egy éves munkalehetőségek fiataloknak. Szerintem inkább most hagyj ki egy évet, minthogy 3-4-et elvesztegess valamire, aztán később jöjj rá, hogy annyira nem is neked való.
2017. febr. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mindig van értelme tanulni. az hogy mennyire nehéz attól függ mennyire érzel rá. ha koncertpianista nem is lesz belőled (egy év alatt), de biztos hogy fejlődsz tőle.
2017. febr. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gondolom azérr nem kis kutya tisztességesen elsajátítani ezt a mesterséget,de valamiért egyre inkább vonz a világa és az érzés,hogy akár mit teremthetnék benne én is 😳

2017. febr. 6. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!