Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztriában miért "jobb"...

Ausztriában miért "jobb" minden mint itthon?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amikor kimegyek vásárolni (ruhát,élelmiszert) akkor ott sokkal tisztábbak a boltok sokkal nagyobbak a választékok, rengeteg termék sokkal olcsóbb mint itthon. És az emberek is sokkal kedvesebben szolgálnak ki... stb. Mindig mikor belépek Ausztriába és meglátom az ottani épületeket, embereket egy nagyon különleges érzés fog el. Azt érzem, hogy milyen jó lenne ha én is ott élhetnék..:/ Ez miért lehet?

21/L


2017. febr. 14. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre csak összeesküvés elmélettel tudok válaszolni: Lugánói tanulmány.

Amúgy meg mert a szomszéd kertje mindig zöldebb.

2017. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem kellenek a kitalációk és összeesküvéselméletek, ennél sokkal egyszerűbb a helyzet: ott (itt, mert én már elhagytam Magyarisztánt) jobban élnek az emberek, magasabb az életszínvonal, és mivel ez már hosszú-hosszú évtizedek óta így van, a többség nem a létminimumon él, nincsen veszélyben a jövőjük, nem annyira stresszesek - így aztán képesek mosolyogni is.


Meg aztán nem az folyik a csapból is, hogy utáljad az ország egyik felét, rühelld a másikat, továbbá nem azt látod, hogy egyesek büntetlenül szétlopják az országodat, mások meg tapsikolva asszisztálnak ehhez.

2017. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedről eszembe jut egy echte osztrák panziótulajdonos.

78 éves volt, amikor beszélgettünk. Reggel 6-kor már dolgozik, s este 11-kor még mindig. És minden nap.

Nap közben, ha 1-2 órát tud pihenni, már boldogság. Alkalmazottja csak egy van, s a fia. Többre nem telik.

Mosolyogva beszélgetett velünk, nem is igazán panaszosan. De a kerítés ott sem kolbászból van.

Hogy ez off volt? Vállalom.

2017. febr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

"Azt érzem, hogy milyen jó lenne ha én is ott élhetnék..:/ Ez miért lehet?"

Azért, mert nem ott élsz. Költözz csak, rögtön nem lesz olyan vonzó. Amint nem csak pénzt költeni mész valahová, na akkor kapod a képedbe a valóságot. Ha ügyfeleid lennének valahol ezek a csodálatosan simulékony modorú, mosolygós emberek, majd megtudnád, hol vezetik le a napi stresszt, amit a vásárlóik gerjesztettek, de mosolyogva eltűrték...

2017. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapot nyaraltam new yorkban aztán 5 évet ottmaradtam... pont ezért, mert magyar szemmel azt láttam, hogy ott minden milyen szipiszuper... aztán 5 év new york után vettem magyarországon balatontól északra 10km-nyire egy tanyát 2millióért meg egyből ráköltöttem 5öt... mert kellett 5 évet élnem new yorkban, hogy rájöjjek mennyire jó is itthon... most őstermelőként évi kb 1.2millió megvan átlagosan, adózás után... és mivel a kajám 90%-át megtermelem.. hiába kevesebb ez mint egy gyári munkásé... nekem ez nem megy el egyből lakbérre, kajára... kifizetem havonta a 10.000ft rezsimet, havonta átlag 30liter gázolajat elpancsolok... a maradék pénz szabadfelhasználású... királyként lehet itthon élni sokkal kevesebb pénzbőlis mint amit egy gyár fizet... csak el kell hagyni a várost.

Mindenkinek akinek nincs szakmája vagy diplomája ezt tanácsolom...

2017. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!