Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőm évek óta...

A legjobb barátnőm évek óta depressziós. Én tehetek valamit a gyógyulása érdekében? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés
Szóval.Kb 1 hónapja tudtam meg,hogy a legjobb barátnőm évek óta depressziós.(Azelőtt mindig eljátszotta azt,hogy nincs semmi baj,a kezeit takarta,ezért nem vettem észre). Miután megtudtam szinte minden nap próbáltam valamivel lebeszélni,de hiába. Nemrég elmesélte,hogy kiskorában az anyja rendőrt hívott az apjára,sok hasonló eset volt,és ezek nyomot hagytak benne... De annyira,hogy évekkel a történtek után sem tudja feldolgozni. A feszültséget vagdosással vezeti le. Az egész karját hegek borítják,már a kézfejét vágja,mert a keze többi részén már nem maradt hely. Én úgy érzem mindent elkövettem,hogy kissé jobb kedve legyen,de úgy tűnik eredménytelenül :/ ! (Pl: Gyakran elmondtam neki,hogy én ott vagyok mellette,akármi történjen... Vagy megkérdeztem,hogy el szeretné-e mondani,hogy mi a baj,hátha könnyebb,ha valakinek elmeséli.. Kértem,hogy menjen pszichológushoz,én is voltam.) Már tanácstalan vagyok,nincs ötletem,hogyan tudnék rajta segíteni.
2017. febr. 16. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen szakemberhez kéne fordulni.Ismerős a helyzeted egyébként.. Az, hogy tudja számíthat rád az nagyon nagy biztonságot jelent neki. Hagyd, hogy magától megnyíljon semmiképp ne faggasd. Tereld el a gondolatait vidd el egy spontán buliba vagy egy teljesen új helyre pl.egy új étterem, kávézó valami izgalmasabb helyre ahová eddig járt.. Pl.egy vizipipázással egybekötött török kávézás, adrenalin park, quadozás, lovaglás.. Tudod, ami nem a megszokott környezet. Meg aztán szépen rá kell venni a pszichológusra, természetesen a kìséretedben.
2017. febr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :)
2017. febr. 17. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit :) Azért mondtam, hogy ismerős a helyzeted mert az én testvérem is depis :( de elég jól halad :) Az új helyekre ahova elmentünk azért jók mert utána sokáig beszédtéma volt mert ugye tök újdonság volt:) Sok erőt, türelmet és sok—sok szeretetet kìvánok neki és persze neked is. Ha van kedved ìrj, hogy haladtok. Puszi
2017. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Remélem a tesód hamar felépül. :c Nekem barátnőm nem akar sehova sem menni,ha suliba tetteti is a jókedvet,de ha hazaér... Összedől a világ. Írok,ha valami változás van,igyekszem segíteni neki :/
2017. febr. 23. 20:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi :3 <3 Viszont kívánom nektek is.
2017. febr. 23. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Ok ìrj. Ha lesz ötletem ami nálunk beválik majd leìrom én is :)
2017. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!