Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mien okbol szinkronizalnak át...

Mien okbol szinkronizalnak át bizonyos filmeket?

Figyelt kérdés
nagyon idegsitő föleg amikor egy altalam imadott filmet adnak le a tv ben es naggyabol fejből tudom a szöveget erre hallom hogy tökre mast mond a szinész...pl a napokban láttam van damme boold sport fulll mast pofaztak mint anno gyerek koromban neztem videon..ez nagyon idegesit engem kedvem sincs már végig nézni hogy ha hallom hogy már az eleéj mast mondanak..az hogy bizonyos csatornakon ki vagnak véres jeleneteket azt meg ertem de a hang? mire jo at szinkronizali? mi az oka mert nagyon érdekelne..

#szinkornizaljak #filmeket?
2017. febr. 18. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem sokkal jobban érdekel, hogy vajon mit akarsz kérdezni? Mert ami itt kérdésként szerepel, az olyan szinten értelmezhetetlen, hogy még a google fordítóval is megpróbálkoztam, mindhiába.
2017. febr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Egy mondatot vagy szöveget több féleképen lehet fordítani. A régi fordítások lehet, hogy elavultak, és nem tudják úgy átadni a film mondanivalóját, mint eredeti nyelven.

Filmes példát nem tudok, de például J.D. Salinger The catcher in the rye c. könyvét kétszer is lefordították, és sokak szerint az új, mai fordítás jobb és jobban átadja a könyv lényegét.

2017. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TR75 ***** válasza:

Régi filmeket gyakran hallás után fordítottak, emiatt lehetnek félrehallások a szövegben (pl. Annie Hall magyar hibáit sokszor megtárgyalták emiatt).

A szinkronszöveget igazítani kell az eredeti szájmozgáshoz, tehát kompromisszumot kell kötni, ha valahol ez problémás: rövidíteni kell a szövegen, a lényegtelen részeket el kell hagyni stb.

Gyakran a trágár részeket "finomítják", például a korhatár miatt. Jellemzően például Eddie Murphy filmjeit a kereskedelmi csatornák újraszinkronizálták, részben pénzügyi okokból, részben pedig a sok obszcén szöveg miatt. Ha mondjuk "Egy nagy fszt" helyett "Egy nagy túrót" szerepel az adott szinkronban, máris egy lépést tettek afelé, hogy este 7-kor 12-es karikával tudják bemutatni az adott filmet (konkrét példa, már nem emlékszem, melyik filmből, talán a 48 órából).

2017. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat valoszinü hogy ezek az okai amiket fel soroltatok,,,igaz talakoztam ojannal ami nem volt tragar swem,es hosszabb vagy rovidebbnek sem tunt az erdetinél de jol irod az okot.pl ...bocs hogy ujra blood sportot hozm fel de ez huzott fel a leg jobban.........van damme es ray be sétal a sikátorba ..pár rossz arcu ficko rajuk néz és azt monta az eggyij "oké usások" most meg ...oké amaerikaiak...mindeggy de köszi a valaszokat
2017. febr. 18. 17:44
 5/7 TR75 ***** válasza:

Ez az "usások" pl. lehet, hogy pejoratívnak számított, vagy nem PC, és ezért megváltoztatták. Vagy egyszerűen elavultnak számít (érdekesen hangzik).

Vagy egszerűen új (technikailag jobb minőségű) szinkront csináltak.

Ismert példa a Vissza jövőbe új szinkronja. A dvd/BD kiadáshoz technikailag nem felelt meg az eredeti (legendásnak számító) szinkron, ezért újra megcsinálták, nagyrészt az eredeti hangokkal (Rudolf Péter, Rajhona Ádám stb.), az eredeti szöveggel, a rajongók mégis fanyalogtak, mert technikailag jobb lett, a szöveg is szinte ugyanaz, de az összhatás rosszabb lett (nem utolsósorban azért, mert a szinkronhangok sokat öregedtek az eredeti szinkronizálás óta).

2017. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Liki István ***** válasza:
Hozzátenném még azt az előzőekhez, hogy voltak video szinkronok is régen, amit nem forgalmaztak máshol! Pl. VICO! Ezeket ugyanazzal a szinkronnal sem mozi, sem tv nem sugározhatta!
2017. febr. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TR75 ***** válasza:

#6

Ebben az volt a vicces, hogy a VICO simán kiadott úgy filmeket, hogy a jogokat nem vette meg :-D

2017. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!