Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség cos^-1 és a...

Mi a különbség cos^-1 és a cos (alfa) között?

Figyelt kérdés
Sürgősen kéne.. Sehol se találom. Köszönöm előre is

2017. febr. 19. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A cos(x) megadja egy szög (x) koszinuszát.

A cos^-1(x), másnéven arkusz koszinusz, megadja x melyik szögnek a koszinusza (a legkisebb abszolút értékűt), (ez a koszinusz inverz függvénye).


pl.:

cos(60°)=0,5

cos^-1(0,5)=60°, valamint

cos(300°)=0,5, de mivel nem ez a legkisebb absz értékű ilyen szög, ezért az inverz függvény ezt nem fogja kiadni, mivel az invertálhatósághoz, szigorú monotonitás kell, ami koszinusz esetén 180° és 0°között van "először", (ezen az intervallumon szigorú monoton csökken).


Megj.: A hivatalon jelölése arcos(x), a -1 itt nem hatvány, hanem a függvény inverzét jelöli, számológépeken ez az elterjedt.

2017. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ööö..értem én hogy segíteni akarsz,és nagyon szépen köszönöm. De ebből semmit se értettem😂
2017. márc. 6. 20:07
 4/4 dq ***** válasza:
55%

Két eltérõ függvény. Ahogy az y=0, y=x, y=x^2 is eltérõ függvények, úgy a cos és a cos^-1 is azok, (bár szerepel a nevükben, hogy koszinusz).


Ha azt felfogtad hogy miben tud különbözni két függvény, akkor rá lehet térni arra is, hogy miben tudnak hasonlítan (nem valami sokban, egyébként).

2017. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!