Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan adásvételhez az...

Ingatlan adásvételhez az ingatlalniroda a saját ügyvédjét akarja ránk (a vevőkre) "tukmálni"? Ez lenne a bevett szokás? Nem a vevő saját ügyvédje lenne célszerű, hiszen a vevő pénze bánja, ha valami nem jól sül el.

Figyelt kérdés
ingatlan, ügyvéd, adásvétel, ingatlaniroda

2016. jún. 8. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy rátok akarja tukmálni a saját ügyvédjüket, mert akkor még az ügyvédtől is kapnak valamennyi jutalékot.


De nem kötelező azt választani!

2016. jún. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ügyvédeknél sosem lehet tudni...sok közöttük aki nem becsületes. Én most utoljára az interneten keresgéltem ügyvédet, mert eladtam a házamat és a korábbi adásvételeim során mindig átláthatatlannak tűntek számomra a szerződések meg lassan is haladtak az események, sőt nekem kellett mindennek utánajárnom, és bizonyos dolgokra fel sem hívták a figyelmem, amikből később sok kellemetlenségem adódott. Szóval én az interneten kerestek magamnak ügyvédet. Ott találtam Tokár Tamás nevét, így megkerestem a feladattal és azt kell mondanom, bár szkeptikus voltam, mert sok volt a negatív tapasztalatom az ügyvédekkel, és nem is ismerős ajánlása alapján kerültem hozzá, de nagyon pozitívan csalódtam. Gyorsan és összeszedetten dolgozott a kollégájával, nagyon rövid és átlátható volt a szerződés, és mindenben a segítségemre voltak. Most először éreztem azt egy adásvétel alkalmával, hogy minden olyan olajozottan működik, ahogy kell és hogy valóban tehermentesítve vagyok. Így tudtam tartani a kiköltözés rövid határidejét és minden közüzemi számla átírását, hiszen nekem nem kellett semmivel sem foglalkoznom a szerződéssel kapcsolatban, sem utánajárnom, és nem húztam a vevő idejét sem. Volt már korábban, hogy egy vevő azért állt el az ingatlanom megvásárlásától, mert mire elkészült volna a szerződés (3 és fél hét), talált magának egy másik ingatlant. Itt most nem állt fenn ennek a veszélye, mert folyamatosan tartották velem e-mailben a kapcsolatot, így én is tudtam tájékoztatni a vevőt az adásvétel állapotáról, majd 10 perc alatt átfutottuk az átlátható szerződést és mindenki boldog volt! Szóval ő pl nem lehúzós,én ajánlom.
2016. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!