Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit szoktatok írni a...

Ti mit szoktatok írni a levélbe, ha csak úgy beadjátok az önéletrajzotokat egy céghez?

Figyelt kérdés

Már 1 éve tartós munkanélküli vagyok, lassan a 100-ik alkalommal küldöm el az önéletrajzomat egy álláshirdetésre, de szinte sose kapok választ. :\ Sajnos pályakezdő vagyok, nincs tapasztalatom, sokszor ezért utasítanak el vagy maradok le sok állásról.

El akarom kezdeni beadni több környékbeli céghez elküldeni az önéletrajzomat emailben, hogy ha netán lenne számomra megfelelő állás, akkor értesítsenek, csak nem tudom hogyan fogalmazzam meg. Ebben tudnátok segíteni? Ti mit szoktatok ilyenkor írni ?



2017. febr. 27. 05:47
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Általános dolgokat írok, a lényeget, iskola, elérhetőség, tapasztalat, egykori munkahely. Nem tudom miért, de Magyarországon nem működik az internet, az e-mail ha munkahelyet keresel már én is megfigyeltem. xd Nekem pl. önéletrajzot még soha a büdös életbe nem reagált le senki, de nem is keresett soha senki. Úgy képzeld el, 3 évvel ezelőtt elvégeztem egy OKJ-t, azóta sem tudtam elhelyezkedni vele, miközben az ország más területein, régiójaiban agyra főre keresik ebbe a szakmába az embereket. Lakhatási támogatásra jogosult nem vagyok, albérletezni abból a fizuból meg emberi képtelenség amit kapnék.
2017. febr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az igen... én se értem sokszor, hogy meghirdetnek egy állást, utána meg még csak arra sem képesek, hogy annyit írjanak, bocs, de nem kellesz vagy valami. Ilyenkor azért elgondolkozok, hogy vagy nem tudnak írni vagy hogy minek hirdetnek meg akkor valamit, ha a jelentkezőt még csak arra se méltatják, hogy legalább elutasítsák?

Nekem van nyelvvizsgám, 2 okj-s szakmám is és nem megyek velük semmire. Csak sajnos 3 hónapnyi tapasztalatom van, pont költözés miatt kellett ott hagynom és 2 helyre hívtak be eddig, mindegyik alkalommal furcsán nézték az önéletrajzomat, hogy miért csak 3 hónap. Magyarázhattam, hogy költözés miatt hagytam ott az állást, de szerintem nem igazán akarták azt elhinni xd

Tavaly meg úgy jártam, hogy beadtam az önéletrajzomat egy céghez, semmi választ nem kaptam szokás szerint. Gondoltam akkor megyek a tanfolyamra a munkaügyiben. Erre szólnak a cégtől, hogy lenne állás menjek be hozzájuk. Na mondom szuper minden, végre lesz állásom, de tanfolyamot le kellett mondanom, mert ugyanazon a napon lett volna a beiratkozás mint az állásinterjú, de ez sem volt gond, mert mondom az állás fontosabb, nem lesz baj. Ja... aznap reggel, készülök a buszra, mennék a céghez be, csörög a telefonom, sajnálják, de mégse kell nekik ember, nem tudnak alkalmazni... na remek... se állás se tanfolyam... így még nem jártam.

Most legutóbb meg lett volna egy gyakornoki állás, erre közlik, hogy mégsem indul el a gyakornoki program, nem tudnak felvenni. Ez volt tegnap, a 83-ik hely ahova jelentkeztem, szóval már tényleg kénytelen leszek minden létező céghez beadni az önéletrajzomat xd

2017. febr. 28. 04:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is szenvedek jó ideje, és nincs állásom :/

Alap dolgok vannak benne csak pl: iskolák,szakna,elérhetőség,érdeklődési kőr stb

Valamelyik nap is hívtak volna interjúra, erre a hr-s nő azt mondja a vége fele hogy ja neked nincs is nyelv vizsgád csak az érettségis angol? mondom igen ez van csak. erre mondja hogy akkor bocsika mégse gyere be interjúra.. (hírdetésbe nem is kértek amúgy nyelvismeretet..)Merre valósi vagy kérdező?

2017. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ilyen állással már én is találkoztam, hogy hirdetésben nem kértek valamit, aztán mikor eljutsz nagy nehezen addig, hogy beszélj velük, hirtelen kitalálnak még pár kövételményt.

Herencsény, Nógrád megye.

2017. márc. 1. 04:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!