Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szemelyi igazolvany egyben...

A szemelyi igazolvany egyben a vezetoi engedely is?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek tizenhuszon eve, nekem meg ilyen bordo kiskonyv volt a szemelyim amit gyerekkent kaptam, ugyhogy ne szurjatok le, nem vagyok kepben.


Tudom, hogy most kartyas megoldasok vannak es tudom, hogy van kulon lakcimkartya. Ha en csinaltatok otthon jogositvanyt, akkor az egyben a szemelyim is lesz? Igazoltatasnal csak azt meg a lakcimkartyat kell a rendornek odaadni? (meg kocsi papirokat nyilvan).


Es az aki nem tud vezetni, annak csak szemelyije van ami ugyanolyan kartyas mint a jogsi, ugye?


2017. márc. 1. 22:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Forditva: a vezetoi engedely egyben a szemelyi is? Boccs!
2017. márc. 1. 22:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Magyarisztánban van külön vezetői engedély és személyi igazolvány. A kettő nem ugyanaz. A jogsi bizonyos esetekben alkalmas személyazonosság igazolására, de nem váltja ki a személyit.
2017. márc. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:
77%

A személyi igazolvány mellett a jogosítvány és az útlevél is teljes körűen alkalmas elvileg arra, hogy azonosítsd magad. A személyi igazolvány kiváltása elvileg nem kötelező, ha a másik kettő okmány közül valamelyikkel rendelkezel. Az állami ügyintézéshez tehát nem kell személyi igazolvány, ha van jogosítványod. Az egészségügyi szolgáltatások igénybevételéhez is elég a jogosítvány.


De van néhány terület, ahol – amúgy jogellenesen – a gyakorlatban nehezen fogsz személyi nélkül boldogulni. A bankok vagy a telefontársaságok személyit kérnek, javarészt az egy személyhez kötődő, de eltérő azonosítóval rendelkező okmányok miatt. Legalább pár éve még ez általános helyzet volt, nem tudom mennyire szűnt meg ez a gyakorlat azóta.

2017. márc. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A jogosítvány csak belföldön alkalmas a személyazonosság igazolására.

Tőlem banki ügyintézéshez is elfogadták.

2017. márc. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2017. márc. 2. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!