Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ideiglenes személyivel kitudok...

Paylol kérdése:

Ideiglenes személyivel kitudok utazni Angliába?

Figyelt kérdés
Olyan probléma lenne hogy ma (10.08) vettem észre hogy levan járva a személyim, voltam meg is csináltatni, szóval most van egy ideiglenes személyim, csak épp 22-én mennem kéne Londonba, és nem fog megjönni a személyim. Szóval olyan kérdésem lenne hogy ezzel kitudok-e menni illetve, haza tudok- jönni. valaki valami hasznos linket ahol utána tudok nézni? vagy bármi segítség?

2014. okt. 8. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha kártya formájú ideiglenes személyiről beszélsz.
2014. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"voltam meg is csináltatni, szóval most van egy ideiglenes személyim"


Kértél ideiglenest? Ha kértél és kaptál akkor azzal utazhatsz, persze.

Alapból nem adnak ideiglenest csak egy A4 lapot, hogy folyamatban van a személyi igazolvány készítés. Ez NEM ideiglenes. Csak arra jó, hogy belföldön a rendőrnek igazolhasd magad. Semmi másra. Remélem nem erre gondoltál. Az igazi ideiglenes kártya formátumú, mint a rendes.

2014. okt. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, nekem rendes kártya van, számmal mindennel csak rá van írva hogy ideiglenes
2014. okt. 9. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja akkor jó, azzal mehetsz. De ezt akkor gondolom külön kérted az utazás miatt? Mert alapból ilyet nem szoktak adni.
2014. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
valaki még azt megtudná mondani hogy ahhoz hogy 16 év alatti utazhasson, kell 18 év feletti kisérő, vagy 16év feletti kisérő elég, esetleg elég egy szülői beleegyezés?
2014. okt. 10. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Adnak automatikusan ideiglenes személyit, ha nincs más érvényes személyazonosításra alkalmas dokumentuma az illetőnek. Gondolom 16 évesen nincs jogsid, illetve útleveled sem, mivel akkor nem aggódnál, hogy kimehetsz-e, ezért automatikusan kaptál ideiglenest, és nem is 1500-at fizettél, hanem 3000-et.


Ki lehet menni bármilyen személyazonosító igazolvánnyal, legyen az rendes kártya, ideiglenes, vagy a régi füzetszerű. Nem kell kísérő, de az, hogy kell-e hozzájárulás, az adott országtól függ. Most meg nem mondom, hogy Angliába kell-e, de 14 éves kor fölött általában nem kell.


Amúgy még az is lehet, hogy 22-ig megjön a rendes személyid.

2014. okt. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!