Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez milyen "jelenség"?

Ez milyen "jelenség"?

Figyelt kérdés
Nem tudom megfogalmazni sem teljesen, de arra lennék kíváncsi, hogy van-e annak a jelenségnek neve, amikor tegyük fel. Meghallok egy zenét és eszembe jut róla valami, de nem csak eszekbe jut, hanem figyeljetek. Csak egy példa. Voltam egy helyen ahol nagyon jól éreztem magam, ott szólt pl.a boci boci tarka, és azóts ha meghallom, elkap az az érzés, amit azon a helyen éreztem. Vagy pl. Voltam egy barátomnál ahol nagyon jó volt, akkoriban pl.málna illatú parfümöt használtam, és ha azt megérzem, olyan hangulatom lesz, mint akkor. Ajj, nagyon rosszul tudom leírni, mit is akarok, bocsi.
2017. márc. 3. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Emlékezés??? Nemtom
2017. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e erre külön megnevezés. Szerintem elég általános, talán csak nem mindig tudatosul, hogy mikor miért tapasztaljuk ezt az érzést. Általában az összes érzékszervünkre hatással van a környezetünk, csak különböző mértékben. Ezek összekapcsolódhatnak, és elég ha az egyikkel újra találkozunk, a többi emlék is felidéződik vele. A reklámok is erre építenek. Van, hogy ezek erősebben kötődnek, társulnak, intenzívebb az emlékezés, lehet ez furcsa érzés, de egészen természetes. Mint mondjuk a szaglásnál, de hasonlóan működhet a többinél is:


[link]

"A preszemantikus emlékezet spontán a szaghoz kapcsolódó helyre vagy tevékenységre emlékeztet. Ez a vizuális rendszeren át történik: az ember szinte maga előtt látja a helyzetet, például a karácsonyt. Mivel a szaglókéregben nincsenek leképezve az egyes szagok, azért ezek a látottakhoz kapcsolódnak."

2017. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!
2017. márc. 5. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!