Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha ki szeretnék adni egy...

Ha ki szeretnék adni egy könyvet akkor azt csak kézirattal fogadják el?

Figyelt kérdés
Majdnem kész a könyvem, de nem írtam, hanem gépeltem az egészet. Utánanéztem pár kiadónál, de mindegyik a kéziratot írta. Miért kell feltétlenül kézirat ha az kell?
2017. márc. 6. 19:25
 1/3 anonim válasza:
100%
A ’kézirat’ szó jelentése a 20. században módosult. Eredeti jelentésében kézzel írt szöveget jelentett, ma már a fogalomba természetszerűen beletartozik a gépirat is. A 20. századi kézirat tehát lehet a szó valódi értelmében vett manuscriptum és lehet gépirat, lehet a kettő keveréke, lehet eredeti gépirat és lehet másolati példány. Lehet írógéppel írt és számítógéppel nyomtatott.
2017. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:

Kézirat=gépelt változat (valami oknál fogva). A kézzel írt szöveggel nem fognak foglalkozni.

Általában (mivel nem 1985-öt írunk) digitális formában is elfogadják. Vagy talán már inkább az is az általános.

Szóval le ne írd kézzel, mert az makszimum a halálod után a nagy íróról szóló kiállításon lesz érdekes a látogatóknak :-)

2017. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na erre voltam kíváncsi, köszönöm szépen a segítségeket!!!!
2017. márc. 6. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!