Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt hogy lapos a...

Miért hiszik azt hogy lapos a Föld?

Figyelt kérdés
Szerintük mi a bizonyíték arra, hogy lapos? Oké, egyeseknek ott van a Biblia, de hát abban az időben azt hitték hogy a Föld lapos...mára már tudjuk hogy nem (vagyis én úgy tudom). De ha egy olyan ember aki abban hisz hogy lapos, felül egy repülőre, az nem látja hogy annak van görbülete? Vagy ha egy saját epítésű ballont (vagy valami ilyesmit) felküld nagyon magasra, amire felszerelte a saját videókameráját, és ha visszajött a Földre akkor megnézi a videót, majd látja, hogy az nem lapos, akkor is azt fogja hinni hogy az márpedig lapos? Vagy tényleg elhiszi hogy nem az?!
2017. márc. 8. 16:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kik? Kikre utalsz? Úgy beszélsz, mintha lennének emberek akik ezt állítják.
2017. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mert vannak olyanok, akik ezt terjesztik és próbálnak hangzatos érveket felhozni. Teszik ezt vagy trollkodásból, vagy szorgalommal párosult hülyeségből.


Egyébként a Bibliában sehol nem szerepel, hogy lapos lenne a Föld.

2017. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Rákerestem a youtube-on,és találtam néhány megdöntehetelen bizonyítékot a lapos föld mellett.Az egyiket megnézve, már-már én is elhittem, hogy tényleg lapos a föld:D

https://www.youtube.com/watch?v=_3iUWU7F4Ag

2017. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Láttam youtube-on egy videót erről, és ott kommentben állítgatja a videó készítője, hogy a Bibliában az van...idézgetett belőle részleteket, hogy a Föld nem is forog meg ilyenek...
2017. márc. 8. 18:56
 5/18 anonim ***** válasza:

1: vannak, nem is kevesen!


Utánanézel Info Bubblenak (ha jól emlékszem egyik válaszoló linkelt is egy általa készített videót) a komment szekciói 80%-a hívők kommentjeiből áll, mivel a többit ami próbálja megcáfolni őt mind letiltja...

2017. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sztem ezek csak trollok, kiszabadult 1-2 4chanről, mert azt nem bírták és most ezzel hergelik az embereket es igazából az lesz a végső hulye, aki elhiszi, hogy vannak olybá hülyék akik azt hiszik, hogy lapos a föld...
2017. márc. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem aki ennyi munkát belefektet hogy kiálljon a hülyesége mellett mint pl. ez az Info Bubble az nem hiszem hogy szimplán trollkodna. Egyébként ő egy erősen vallásos ember, és a válaszain lehet is érezni, hogy valóban eléggé elfogult ember ebben a témában és nyitott az összeesküvés-elméletekre.
2017. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Én igazán ultrakonzervatív keresztény vagyok, és rengeteget olvastam a Bibliát, és nyitott vagyok ilyesmire, de ez, amit ezek tanítanak, ez egy komplett hülyeség!


A Bibliában sehol sincs benne, hogy a Föld lapos. A prédikátoruk (akit belinkeltetek) azt csinálja, hogy kiragad egészen eldugott részeket a Bibliából, és megpróbálja ezeket úgy magyarázni, mintha ezek azt bizonyítanák, hogy a Föld lapos. De valójában nem helytállóak az érvelései, és nem bizonyítanak semmit. Egy másik prédikátoruk, aki ott volt a youtube-on, viszont egy nagyon jól ismert részt tanított a Bibliából - hamisan.


Ez egy egészen ritka, szélsőséges, hamisan tanító szekta. Nem akarom őket a Jehova tanúihoz hasonlítani, mert ez sértés lenne a Jehova tanúira nézve: ilyen tévesen még ők sem tanítanának soha.


A Bibliából nagyon sok mindent ki lehet hozni. Aki laikus, annak megtévesztő lehet, hogy sok Bibliai idézetet beraknak: ettől kívülről úgy látszik, mintha nagyon vallásosak lennének. De valójában ez nem egy nagy etwas, bárki még tudja csinálni. Megvan a Bibliát számítógépes fájlokban, tehát copy+paste kérdése. A kommentárjaik (amit videón láttam) pedig nagyon gyengék: ennél szerintem az átlag református templomban jobban tanítanak. És főként helytállóbban.


Egy dologban lehet igazuk, az új világrend elméletben, amit néha belevágnak. Ennek nagyon sok híve van, de ehhez nem kell feltétlenül őket hallgatni, vannak kifejezetten erre az website-ok, pl. magyarul az alternatívhírek és a világhelyzete blog, illetve a Leleplező angol nyelven pedig sok másik site.

2017. márc. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"A Bibliában sehol sincs benne, hogy a Föld lapos."

De bizony, hogy benne van!

Pl. az eget (ami szilárd), oszlopok tartják.

Ezen kívül a Biblia szerint VAN olyan pont a Földön, ahonnan be lehet látni az EGÉSZ földet!

2017. márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2017. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!