Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire számíthatok? Mit lehet...

Mire számíthatok? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem hozzátok az lenne, hogy még karácsony előtt a barátommal ben t voltunk a tescoban és a kiállított telefonomon interneteztünk. Én Youtubeoztam, a barátom facebookozni akart mögöttem egy tableten, amit nem tudott rajta. Ekkor mondtam neki, hogy ezen, amin én Youtubeozok van facebook. Odajött én meg Youtubeoztam tovább mellette. Rá egy olyan 15-20 perce szólt, hogy menjünk. Kimentünk és Ő hazament úgy, mint én is. Másnap este mentem a tescoba, ahol mikor jöttem ki rendőrök fogadtak. Be is vittek hátra a biztonsági szobába és meggyanúsították azzal, hogy a tegnapi nap folyamán elloptam egy telefont, amit a kamera is rögzített. Ártatlannak vallottam magam és ezt jegyzőkönyvbe vették. Ezután bevittek a rendőrségre, ahol kihallgattak és rabosítottak, majd kiengedtek. Mikor találkoztam a barátommal és el mondtam neki, hogy mi történt Ő mutatta, hogy nála van a telefon és elmondta, hogy nem működött a riasztó a telefonon, ezért elhozta. Azóta a rendőrök felkeresték nem egyszer telefonon és el mondtam nekik mindent. Azt, hogy Ő volt, a nevét, címét, apja nevét és azt, hogy hogyan is néz ki. Erre rá úgy egy héttel ellopta ez a barátom a barátnőm telefonját is, amit eladott. Fel lett jelentve és azóta megszakították vele minden kontaktot. A tegnapi napon ismét hívott a nyomozó, hogy mit tudok a gyerekről, tudok-e valami elérhetőséget a lakcímén kívül, mert eddig úgy néz ki, hogy nem fogják tudni rá bizonyítani, mert eltűnt és nekem kell elvigyem a balhét. Az a kérdésem, hogy mit tudok tenni? Mire számíthatok? Ha esetleg rámverik a dolgot, akkor mire számíthatok, ha van öt hónap leülendőm egy évre felfüggesztve, ami most kb. két hét múlva telik le? Hogy bizonyítsam ártatlanságomat? Húsz éves vagyok és dolgozok, jövő hónapban akarom megkérni a barátnőm kezét és családott szeretnénk alapítani, rendes életet élni. Mire számítsak? Bevallom, hogy félek. Kérlek titeket, hogy segítsetek valami ötlettel. Köszönöm szépen.

2017. márc. 8. 18:50
 1/1 anonim válasza:

1-2 dolog nem igazán tiszta nekem ebben a történetben. Ha nem te vetted el a telefont, akkor a kamera nem rögzíthette azt, hogy elloptad, csak legfeljebb azt, hogy ott pötyögsz vele az áruházban. Ami nem bizonyít semmit (hiszen utánad bárki ellophatta. Csak az lenne megfelelő bizonyítékuk ellened, ha olyan kamerafelvételük lenne, hogy fogod és viszed).


A nyomozóról kicsit úgy tűnik, mintha blöffölt volna a legutolsó megketeséskor azért, hogy elérje, hogy elmondd a barátod címét, ha tudod.

Mi az, hogy ha nincs meg a barátod, akkor neked kell elvinni a balhét? Ezt a hogy akarja megvalósítani a nyomozó? Ha nincs ellened bizonyító kamerafelvételük, akkor egy jó ügyvéd (sajnos ez pénz) szerintem valószínűleg szétszedi a vádat, ha megpróbálják a tárgyalást ellened, mivel nincs bizonyíték.

Sőt ha tényleg a barátod vitte el, akkor annak is ott kell lennie a kamerafelvételen, tehát a bíróságon egyből kiderülne, hogy más volt az.

2017. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!