Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyar hivatásos katonaként...

Magyar hivatásos katonaként van lehetőség külföldön szolgálni?

Figyelt kérdés

Úgy értem a kérdést hogy magyar katona maradok de más országba szolgálok. Pl láttam már katonákat a nagykövetségeken meg ilyesmi. Van ilyenre lehetőség?? Mi a követelmény hozzá??

Nem missziókra gondolok!!!



2017. márc. 13. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Van néhány olyan speciális eset, amikor valami katona diplomácia vagy hasonló jellegű beosztást kap valaki is külföldön szolgál. Ezek általában mind idősebb főtisztek vagy tábornokok. Például Brüsszelben is vannak összekötőtisztek NATO központban. Akkor vannak katonai attasék bizonyos nagykövetségeken.

Lehetőség van, de kb. ez az egyenruhás honvédségi állomány teljes létszámából néhány tucat fő, és a legjobban képzett, nyelveket jól beszélő, karrierista tisztek kerülnek ilyen pozícióba kb. 50-es éveikre.

2017. márc. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan azokra a katonákra gondoltam akik azért vannak a nagykövetségen hogy akár fegyveresen is meg tudják azt védeni. Kétlem hogy az 45-50 éves főtisztek gépkarabéllyal rohangálnának és őrséget adnának. Tudom hogy te kikre gondoltál, de én a kissebb halakra gondoltam konkrétan.
2017. márc. 14. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan őrködő kiskatona, mint pl. az amerikaiknál, akik visznek magukkal egy-egy tengerészgyalogost a követségekre, egyáltalán nincs a Magyar Honvédségben.
2017. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Bár egy kicsit lehangoló.
2017. márc. 15. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!