Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Foglalás van az autón amit...

Foglalás van az autón amit vásároltam, és nem mondott róla semmit az eladó?!

Figyelt kérdés

Sziasztok, segitségre szorulok.Hol is kezdjem..Tehát vásároltam egy autót, nem egy felső kategóriásat.Kezdő kocsinak szántam magamnak mivel friss a jogositványom.Nos meg is vettem minden papirját meg is kaptam az autóról, minap mentem volna nevemre venni, közölték hogy 2 darab foglalás van rajta.Teljesen ledöbbentem mert egy öreg "rokkant" embertől vásároltam (nem a napon barnult).Teljesen korrekt embernek tünt mert elmondta miért szeretné eladni az autót.Közbe igy hogy kiderült hogy foglalás van az autón, amit persze nem emlitett...Okmány irodában elmagyarázták hogy foglalások frissek rajta..Hivogatom az emberkét hogy téritse vissza a káromat, illetve felejtsük el egymást utána, nem szeretném úgy feljelenteni hogy évek múlva legyen belőle esetleg valami..Közben az is kiderült hogy nem az övé az autó hanem a "DRÁGA TESÓJA" autója.Persze a tesó kint "dolgozik" Ausztriába.. és ő róla semmit nem tudnak évek óta.Persze gondolom hogy nem tudnak róla... mikor hivogatom hogy tudott e intézni valamit, rögtön azzal jön hogy vasvillával illetve lábassal mentek rá..Mondtam neki hogy rendőrökkel menjen le az eladóhoz..De csak hazudgál össze-vissza, sőtt azt is kinéztem belőle már hogy nagyon hasonlit az irásuk..

Esetleg igy el tudnám adni az autót, persze közölném előtte a vevővel hogy ez van vele.Vagy esetleg valami megoldást nem tudtok mondani nekem?Nagyon idegesit hogy benne áll a pénzem, és nekem munkához kellene mert vendéglátós vagyok, busszal nem igazán tudok menni mert mire végzem már az sem jár.

Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2017. márc. 15. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelentsd a rendőrségen és a bankodnál is ha átutalással történt a fizetés.
2017. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kp ba fizettem..:/ rendőrségen gondolkodom én is ha más megoldás nem születik
2017. márc. 15. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:

AZONNAL visszaviszed neki, es kered a penzedet. Ha nem adja, hamukal, visszamesz par eros ferfirokonnal, es ugy kered vissza.


Szandekos csalasrol van szo, egy szavat ne hidd el a ven ciganynak, vastagon benne van o is.


Amugy ha a szerzodesen nem a tulajdonos neve van, a szerzodes amugy is semmis (gondolom meghatalmazas sincs a ven sz*rhazi nevere).


Finomkodni nem szabad, mert pont attol tudjak zavartalanul intezni az ilyen uzleteket, hogy mindenki befogja a pofajat es bekussol, mert 'jaj csak ne legyen balhe', meg 'jaj csak ne kelljen semmit tenni'.

2017. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk én azt nem értem, kérdezőkém, hogy az elején nem tőnt fel, hogy nem ugyanaz a név áll a forgalmiban mint tulajdonos, meg az eladó személyi igazolványában?


Ugye, ugye, hiába figyelmeztetett mindenki, hogy nagyon meg fogod szopni, ha ilyen sumákolásba belemész, de hallgattál te bárkire? Nem. Hát most így jártál, futsz a pénzed után. Gondolom, nem tanultál az esetből és legközelebb ugyanígy jársz el.

2017. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elvileg tesoja neki, es meg lett bizva hogy eladja.Meg mar ki volt toltve az adatok, at ellenoriztem hogy stimmelnek -e az adatok.Minden stimmelt, csak hetfon mikor vittem okmanyirodaba akkor szembesultem vele,ezert is nem tudom most hogy hogyan, en szivem szerint agyon vernem..De abbol meg semmi jo sem lesz.Feljelentenimeg megint meg tennem.. de ugyan ott vagyok vele hogy lehet evek lesznek mire jutunk valamire, plane ha azt mondjak kerjem tole.. ha eddig nincs penze akkor sem lesz.Szivem szerint agyon vernem, de mint amikor meglattam hogy amputalva vannak a labai, akkor meg is sajnaltam, mert haza sem olyan volt mint egy putri, rendesen meg volt csinalva..Igy almomba sem gondoltam volna hogy ilyet csinal.Fel hivtam es meg a rendorseg sem erdekli..azt mondta ugyan ezeket elmondja nekik is.
2017. márc. 15. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!