Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Te túlélnéd a vadonban? Mit...

Te túlélnéd a vadonban? Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy kiraknának téged egy lakatlan szigetre,te lennél az egyedüli ember. Nem lenne nálad semmilyen használati tárgy,még egy szál gyufa sem,mindent magadnak kéne megtermelni,levadászni,elkészíteni stb. gyakorlatilag a kezdettől fogva csak a tudásodra,ismereteidre és talpraesettségedre számíthatsz.

Mit gondolsz? Milyen esélyeid lennének a túlélésre ilyen körülmények között?



2017. márc. 24. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Néhány napig esetleg hétig biztosan. A legnagyobb gondom szerintem az ivóvízzel lenne. Meg ugye nem tudom, hogy mit lehet megenni és mit nem. Ha elkapnék valami olyan dolgot, ami civilizált körülmények között nevetségesnek tűnhet, ott az is könnyen elvihetne. Például egy sima hányós/hasmenős nyavaja.
2017. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egyáltalán sportos, pedig a túléléshez kéne egy kis fizikum :)

Találékony vagyok, viszont nem értek az ilyen dolgokhoz, plusz a pisimet se innám meg... Szóval nem, nem élném túl :D

2017. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán lenne a válaszom. 44 éves vagyok, sportosnak mondható, és valamilyen szinten "paraszt"gyerek.

De valóban, a körülményektől függ minden. Ha vannak ehető gyümölcsök (amiket felismerek persze), akkor látok esélyt arra, hogy a kezdeti nehézségeken túljutva talán valamilyen létformát ki tudnék alakítani magamnak.

2017. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ milyen sziget.

Egy trópusi, vagy mediterrán éghajlatú szigeten még talán.

De olyanon, ahol kemény a tél, ott egész biztos éhen halnék és/vagy megfagynék.

2017. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én a Discovery csatorna "Csupasz túlélők" műsorából láttam sok részt, ahol meztelenül egyetlen egy használati tárggyal tesznek le különböző területeken olyan embereket, akik hozzáértők a témában. Itt azt lehet látni, hogy elképesztően nehéz még úgy is, hogy van egy késük, meg talán egy edényük (ha szerencséjük van, hogy az egyik társ olyat is hozott), mert például edény nélkül nem tudsz vizet forralni és ebben a csapvizes korszakban lebecsüljük az esélyét, hogy milyen könnyen el lehet kapni valamit a koszos víztől.

Szóval #1-el értek egyet, hogy a víz meg a betegség a legnagyobb probléma, illetve néhány napig vagy egy hétig van olyan ember, aki simán el van minden evés-ivás nélkül és annyit be lehet vállalni, de ha 1 hónapra kitennének csak úgy, az emberek nagy többsége nem élné túl.

2017. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni Robert Merle: Malevil c. regényét. Igaz, nem egy szigeten játszódik, hanem egy atomtámadás után. Mit ér a tudás, az ismeretek, a talpra esettség.
2017. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!