Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafaj maradna...

Melyik kutyafaj maradna életbe a vadonban?

Figyelt kérdés

PL ha 10 fős falkában szabadon engednénk őket melyik fajta lenne képes túlélni és szaporodni ? Mint pl egy farkasfalka. több 1000kmre lakott területektől


A foxik? agarak ? pitbullok ? stb stb stb


2016. okt. 16. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb vadászkutya életben maradna, meg a terrierek is. Persze azok, amelyeknek megfelelő szörzetük is van hozzá.
2016. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Masztiffok,bull típusú kutyák és agarak biztos boldoulnának. A foxi is biztosan. A kistestű,rágcsáló fogásra használt kutyák (pl.: Yorkie) néhány éven belül eltűnnének. A szetterek számomra kérdésesek de a vadász kutyák ösztöne jellemzően erős,így ők is megmaradnának. Sajnos a berni,a leonbergi és még sok más vadászösztön nélküli fajta kipusztulna
2016. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az osi fajtak (es hibrid jelleguek) biztos, ok tobb ezer eve az ember mellett elnek, a mostansag kitenyesztett fajtaknal is el tudom kepzelni hogy urbanizalt kornyezetben eletben maradhat, de hogy szabalyosan vadasszanak, ahogy te elkepzeled azt a legtobbrol nem tartom valoszinunek, mivel az ember igenyeihez lettek kialakitva. Ennek megfeleloen, nem is tartottak szem elott ennek a tulajdonsagnak a fenntartasat. Az viszont biztos, hogy fajtatol fuggetlenul biztos lenne talpraesett kutya, aki megelne a jeg hatan is.
2016. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a német juhász kutyák ? doberman ? rottweiler ?
2016. okt. 16. 21:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azok, amelyek őrzésre, terelésre, vadászatra és persze harcra lettek kitenyésztve. Az ölebek viszont nem sokáig húznák, hiszen emberi segítség nélkül nehezen fejlődnek, és könnyű célpontot jelentenének az elvadult kutyafajtáknak.
2016. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Agár, pitbull biztos nem, agár megfagyna télen ,pitek meg széttépnék egymást. A foxi talán ,elélne pockozással csak ne fusson össze nagyobb ragadozókkal . Egy jó németjuhász, husky, malamut, néhány pásztoreb eléldegélne szerintem,aztán kialakulna egyfajta keveredés mint az ausztrál dingóknál és kialakulna a visszavadult faj.
2016. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dobermann rottweiler talán. Néhányukban igen erős a vadászösztön és nagyobb növényevőket is simán legyűrnének.Dobinak a kevés szőre télen okozna problémát.
2016. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Fingkirály ***** válasza:
100%

Természetesen az amúgy is változatos génállománnyal rendelkező, betegségeket-sérüléseket jobban tűrő keverékek.


Rengeteg mostani tiszta kutyafajta, főleg az "elit vérvonalbeli", veretes pedigrések leginkább rettentő beltenyésztés eredményei, ennek megfelelően csúnya örökölt rendellenességekkel, betegségekre való hajlammal, és nagyon rövid élettartammal.


A kicsi ölebeket meg ember nélkül nemcsak a nagyobb kutyák, de még a macskák vagy urambocsá' megtermettebb patkányok is potenciális kajának tekintenék :)

2016. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen éghajlaton, pl Szibériában egy rövidszőrű kutya megfagyna, de a sivatagban lehet remekül boldogul.


A kozmetikás (uszkár, spániel, yorki, bichon stb) és a nyomott fejű kutyák biztos kihalnának. De a csivava szerintem boldogulna, megfelelő éghajlaton (mediterrán stb) rovarokat, kisemlősöket fogyasztva lazán túléli. Agarak, bull típusú terrierek és a kopók melegebb helyeken szintén meglennének. Juhászkutyák közül a mudit és a németjuhászt tudnám biztosra mondani. :)

2016. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egyik magyar mudi kennelnek a honlapján olvastam, hogy ha jól emlékszem Amerikába eltűnt egy fél éves mudi és kb egy év/fél év után előkerült. egy sakálfalkához szegődött és ott éldegélt. semmi baja nem lett mikor megvizsgálták.

a cikket viszont sajnos nem találom :(

az extrém életképtelen fajtákon kívül szerintem min1ik túlélné, persze 50-100 év múlva már kialakulna egy egységes kinézet közöttük.

2016. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!