Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Horgolásnál milyen az a...

Horgolásnál milyen az a "kettős láncszemsor"? Ugyanaz lenne, mint az angol "foundation single crochet"?

Figyelt kérdés
Bános Mária: Horgolás c. könyvének 8. oldalán található a leírás, de ez az 1971-ben megjelent könyv sajnos nem kapható, így nem tudom megnézni. A foundation single crochet-t ismerem, csak nem tudom magyarul mi lenne a megfelelője.

#horgolás #kézimunka #horgolásminta #kettős láncszemsor #foundation single crochet #Bános Mária
2017. márc. 26. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


dupla láncszemsor szerintem, máshol nem is láttam még a "kettős" elnevezést.

2 lsz készítésa, majd kispálca az elsőbe, és minden egyes szem egy ujabb kispálca az előző kp-ba.

rugalmasabb lesz, mint a sima lsz-sor és könnyebb is ráhorgolni a következő sort.

2017. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hálás köszönetem! Dupla láncszemsor néven már meg is találtam, hogy tényleg ez a "foundation single crochet":

[link]

Igazából ennek a magyar nyelvű megfelelőjét kerestem :)

Most már még jobban feltételezem, hogy a "kettős láncszemsor" is ez lesz. Talán egy könyvtárban megtalálom Bános Mária könyvét, és ott le tudom ellenőrizni.

Viszont egyik magyar kifejezés se adja vissza, hogy itt rövidpálcát is horgolunk a láncszemsorral egy időben. Sőt, hogy ezt ki lehet terjeszteni "foundation half double crochet"-ra, ahol félpálcát horgolunk a láncszemsorra, meg "foundation double crochet"-ra, ahol egyráhajtásos pálcáról van szó (amerikai terminológiát használva) stb. De ez már egy másik téma ;)

(Kár, hogy nem tudok sok zöld kezecskét adni...)

2017. márc. 28. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:
amikor egyráhajtásos pálcákat horgolunk egymásba, az előző legalsó szálába, az egy ismert dolog, így szaporítunk a rece-horgolásban. vagyis bocsánat, ott kétráhajtásosakat, mert az felel meg majd az erp-nek (mivel ugye a 2. ráhajtást tk elviszi az, hogy a láncszemet is a pálcának kell adnia)
2017. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben hozzájutottam a könyvhöz: a "kettős láncszemsor" tényleg ugyanaz mint a "foundation single crochet" (és a dupla láncszemsor...)
2017. máj. 2. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!