Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hamis vád bűntetés?

Hamis vád bűntetés?

Figyelt kérdés

Üdvözlök minden fórumozót!


Volt ellenem egy fogyasztásos kábítószerrel való visszaéléses ügy amit eltereléssel "kiváltottam" fiatal felnőtt vagyok bűntetlen előéletű.

Viszont még egy évvel ezelőtt nyomozati szakaszban tettem egy gyanusítotti vallomast amiben megneveztem egy személyt akit lattam hogy egyik barátomnak ad el kábítószert, de én nem vettem csak láttam és engem a barátom kínált meg mindig. A barátom is terhelő vallomást tett még előttem.Na azóta tanuként beidéztek bíróságra, ez idő között engem és családomat kemény fenyegetések értek a megvádolt kereskedő családjától, elvileg nincs elég bizonyíték a tettesre csak a mi vallomásaink. És mivel kisvárosban lakok így minden nap nyomás alatt tartanak minket. Én elgondolkoztam hogy ilyedtségre, akkori zavart idegállapotomra hívatkozva vissza vonom a vádat hogy én csak ilyestségemre és a barátommal való szembesítés megelőzése miatt (mivel a nyomozók ezzel "fenyegetőztek", hogy nem hasonlít a vallomásunk) tettem azt a kijelentést miszerint láttam az átadást. Egyébként a vádlott szabadlábon védekezett, pár hónapja került más bűncselekmények miatt börtönbe. A barátom nem fogja visszavonni az biztos. Önök szerint mire számíthatok ha még a tárgyaláson erre hivatkozva vissza vonom a vallomásom azon részét? Fiatal vagyok, dolgozom, akkoriban nagyon instabil volt az idegállapotom, ilyedtségből tettem a meggondolatlan kijelentést plusz még alapügy befejezése előtt visszavonnám a vallomásom. Ezek mennyire enyhítő körülmények? Meg lehet úszni felfüggesztettel esetleg pénzbírsággal/közmunkával? A válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 28. 08:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A tárgyaláson eskü alatt kell vallanod, ha hamis vallomást teszel, elítélhetnek hamis tanúzásért.


"Aki a hamis tanúzást büntető ügyben követi el, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2017. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!