Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetés várható?

Milyen büntetés várható?

Figyelt kérdés

Most kaptam információt egy kedves ismerősömről, aki nagyon megjárta pár hónapja. Együtt államvizsgáztunk le, de egyikünknek sem volt nyelvvizsgája. Azonos helyen kezdtünk el tanulni angol nyelvet, nagyon sok energiát fektettünk bele, de ő idén júniusban feladta. Annyit tudtam meg róla, néhány volt csoporttársunktól, hogy a vett valahol nyelvvizsgát (b2 komplex) és lebukott vele. Sehogy nem érem el szerencsétlent, nem veszi fel senkinek sem a telefont.

Szerintetek milyen büntetés rónak ki neki? Ugye nem vehetik el a diplomáját? Mert azért mindenegyikünk nagyon küzdött.



#büntetés #nyelvvizsga #nyelvvizsga botrány #hamis nyelvvizsga
2016. okt. 5. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
magánokirat hamisítás lesz gondolom a vád. Egy évig terjedő szabadságvesztés a max ha jól tudom. Persze, ha együtt működik és pl segít lebuktatni azt, akitől vette, lehet megússza egy felfüggesztettel, de nem vagyok ügyvéd.
2016. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsga bizonyítvány közokiratnak minősül (hogy miért, nem tudom, de annak számít), tehát közokirat-hamisítás a vád, ezért mint bűntett, 3 évig terjedő szabadságvesztés jár.


A Btk. szerint ugyanakkor ilyen esetben alkalmazható enyhébb büntetés és intézkedés is (elzárás, pénzbüntetés, közérdekű munka, stb.), ha az első ügye az illetőnek, akkor nincs olyan elvetemült bíró aki ezért letöltendőt adna egy elsőbűntényesnek.


Ami a diplomát illeti, azzal nem tudom mi lesz (talán felfüggesztik / törlik a nyilvántartásból / egyéb), de a nyelvvizsga bizonyítványát mindenképp el fogják kobozni.

2016. okt. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem azért a diplomája ettől meg fog maradni.
2016. okt. 6. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!