Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ez a, , Kék Bálna" játék...

Mi ez a, , Kék Bálna" játék (bővebben)?

Figyelt kérdés
Először is, olvastam róla, és próbáltam többet kutatni utána, de csak annyit tudok róla, hogy ebben a játékban már 130 tini meghalt, és hogy már Magyarországon is 2 áldozata lett. Azt tudom még, hogy ez a gyilkos ,,játék" a WK oldalról indult, és első áldozata Rina Palenkova volt. Orosz férfi találta ki 2013-ban, azóta már börtönben csücsül, de valaki(k) már átvette/ték helyette a hatalmat. De mégis mi vezette arra ezeket a tiniket, hogy meghaljanak egy játék miatt? Na és milyen feladatok vannak benne? Hol játszanak és hogyan rajta a tinik a közösségi oldalon? Valaki válaszolna? Köszönöm szépen előre is! ^-^

2017. ápr. 2. 20:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%

A média által nagyon fel van fújva és ki is színezve a történet, messze nem akkora jelenség mint aminek megpróbálják beállítani. Senki nem bizonyította hogy tényleg meghaltak 130-an emiatt, ehhez képest tényként közlik és adják tovább az emberek. A negatív reklám is reklám, és ahelyett hogy visszatartó erő lenne, egyre szélesebb körben lesz híres, majd menő dolog ilyet játszani és ezzel foglalkozni.

Minél több idő telik el, annál nagyobb hülyeségek jelennek meg a neten, mert most hype van körülötte, de gyártani kell az anyagot mert most ez egy kattintásvadász téma (amiből pedig jó pénzt lehet csinálni).


Itt egy viszonylag reális, földtől nem elrugaszkodott cikk arról hogy mi van:

[link]

2017. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Ne hidd el. Úgy kamu az egész ahogy van. Az is érdekes hogy csak Mo.-n foglalkoznak vele. Nagyobb külföldi hiroldalokon meg semmi, de itt már minden 2. kommentelőnek ebbe halt bele a testvére\haverja\anyja\kutyája.. Annyira idegesitő hogy bekapcsolod a rádiót és ezt hallod, felszállsz buszra és ezt hallod, elmész boltba és ott is ezt hallod és a sok idióta pedig el is hiszi holott egyáltalán semmilyen bizonyiték nincs rá. YT-n egy olyan választ is kaptam ahol a kommentelő állitótta hogy ő tudja hogy igaz mert oroszok találták ki. xD Nincs több mondanivalóm, a 10 évesek körében menő, de mentálisan egészséges ember nem hiszi el. :)
2017. ápr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Ez 2017 Talking Angelája. Tavaly taasszal is mi hisztériát levágtak egy összetett hoax miatt... Most is ez megy, 2 hét múlva el lesz az egész felejtve, amikor már nem tudnak több hírt generálni belőle.
2017. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
66%
Van 50 feladat amit teljesítened kell,először még tök könnyű feladatok vannak,pl: Törj el egy botot,van kelj fel 4:30 kor,stb...De a feladatok egyre durvulni fognak..És a végén az lesz a feladat,hogy öld meg magad,s ha nem teszed meg,azt mondják valaki megkeres és kinyír..Ne játsz vele,nincs értelme,csak kinyíratnád magad!
2017. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Valós eset . Lengyeleknél , románoknál , moldovában és az orosz térségben zajlik már évek óta ez az átlátszó de veszélye marhaság . A szálak mostanában értek össze és újra indítják mert az öngyilkosságok és a fura esetek erre a játékra vezethetők .
2017. ápr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Valós? Évek óta zajlik? Olyan rossz lenne az orosz titkosszolgálat hogy semmit se tudnak tenni egy Oroszországban orosz oldalon működő orosz csoport ellen miközben azok lazán lenyomoznak és megölnek? Hagyjuk már.
2017. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
96%
Érdekes ,hogy nagyon hasonló ez a történet az idegpálya című filmnek a történetéhez, egyre nehezebb feladatok,halál és mentorok . Nekem nagyon kamunak tűnik és remélem is ,hogy az. Nézzétek meg a filmet .
2017. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
61%
Kamu? A debreceni lány (nevét nem írom bár úgy is meg tudhatja aki akarja) Isten nyugosztalja az iskolánktól nem messzi iskolába járt, és bocs de nagyon is igaz, a kezén a karcolással ölte magát meg úgy hogy jobb lenne nem kamunak be állítani.
2017. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%

Ne legyetek már idióták.

Ezek a hiszékeny, megtörhető fiatalok vszleg amúgy is így végezték volna, akinek (elfojtott) szuicid hajlama van, az nem azért lesz öngyilkos, mert egy orosz hacker-wannabe nethuszár csávó a családjukkal fenyegeti őket.

2017. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
98%

Hát hidd el, akinek tudod a facebookját, azt meg tudod találni a valóságban. Minél több minden van hozzá csatolva, annál könnyebben. Adatlap részletesen kitöltve, fényképek magáról, családról folyamatosan posztolva, ezt simán összelehet vetni. A közös azonos lakhelyű ismerősökön keresztül már meg is vagy, vagy ha be van írva hova jár iskolába/munkába akkor csak ott kell várnia valakinek, és nem tudhatod hogy fog e ott várni valaki valamelyik nap az egyik sarkon...

Én ezért nem töltök ki semmi konkrétat, aktuálisat, nem posztolom hol mit ettem/szartam, mikor kivel voltam, az ismerősök listája is korlátozva van. Bár ez alapján még mindig könnyű megtalálni hol vagyok...

És ezzel a kis pöttsökre könnyű ráijeszteni, még ha nem is fogják őket ténylegesen megkeresni sose, emiatt lesznek akkora parában, hogy elhiggyék hogy csak így tudnak előlük elbújni...

Inkább azt kéne tenni, hogy minden oldalt ahol ez ki van írva töröltetni, minden hírt és témát, hogy ne kerülhessen csak úgy bárki elé.

Mert minél több helyen beszélnek róla, annál többen találnak rá, és azok közt egyenes arányban nőni fog a kipróbálók száma.

Amúgy ha magyar kis pöttsök is tudják a "játékot" használni, az azt jelenti hogy van olyan nagy pötts aki ezt közvetíti nekik(fordítja). Azt kéne pöttsön rúgni. Az oldalakon az első bejegyzést közzétevőket megkeresni, úgy lehetne ennek véget vetni gyorsan.

Nameg a lexarom technika. :)

2017. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!