Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik igy, ki a hibás ö vagy én?

Figyelt kérdés
Felnőtt nő vagyok ,de még sajnos otthon lakom.Anyával nem jó a kapcsolat,már gyerekként nem értett meg.Olyanokat mondott kislányként pl ha nem tanulod meg megfolytalak idegesegebe.Most ha dolgozol mindig kijön elém a buszhoz ,mint egy ötévessel ugy bánik.Pedig ,nem hagy érvényesülni,akár mit mondok neki az hülyeség.Folyton vele vagyok.Pedig mint mondtam nincs jó anya lánya japcsolat,soha se tudtam vsle megbedzelni semmit.Kislányként,tiniként sem engedett sehova.Mindig megkell most is magyarázni hova megyek,meg iranyitani akar.Ő határozott személyiség én nem.De csak velem határozott.Ha elis megyek vagy el is mentdm folyton haza kell jönnöm időbe.Ha külön költözöm akkor is oda járna,mit tegysk hogy mit csinaljak vele,nagyon brutális.Van hogy nem jövök haza idöbe kések pár percet akkod már hívná a rendőrséget vagy valakivel felkerestetne addig nem nyigszik amig haza nem jövök,folyton ítányitani akarnak is.Folyton becsap hazudik.stb
2017. ápr. 6. 22:26
 1/2 anonim válasza:

Nyilván, hogy elsősorban ő viselkedik hibásan, ő egy túlkontrolláló szülő. A te részedről azt nem értem, miért hagyod, hogy ezt csinálja. Gondoltam arra, hogy esetleg anyagilag függő helyzetben vagy tőle, vagy félsz, hogy elküld otthonról, de azt írtad, hogy dolgozol, és el is költözhetnél tőle...

Szóval nem értem mitől félsz. Mi történne, ha ellenállnál az irányításának, ha nem hagynád irányítani? Pl. nem mondanád el neki a programjaidat, ill. hogy hova mész, csak olyasmiket mondanál, ha nagyon faggat, hogy pl. "ne haragudj anyu, programom van, nem szeretnék erről többet mondani"? Hazajövetellel kapcsolatban, pl. "nem tudom (v. nem lehet előre kiszámítani), mikor jövök haza" és hasonlók, és utána akkor mennél haza, amikor akarsz... Azt nem értem, hogy pl. ilyeneket miért nem tudsz megcsinálni, mi történne, ha így tennél? Miért vagy folyton vele? Miért nem mész el inkább barátnőkkel valahová, vagy valami programra vagy akárhová? Mi történne, ha ezt tennéd?


Az biztos, hogy a munkád, a szabadidőd stb. ezek a te életterületeid és a te életedet határozzák meg, és ezért nem jó, ha ezeket egy másik ember irányítja - és sokkal jobban fogod magad érezni, ha ezt meg tudod szüntetni. Néha ez küzdelemmel jár, de megéri. Az elköltözés is vsz. jót tenne, ha megvalósítható, és minden afelé tett lépés is, hogy a saját lábadra tudjál állni.

2017. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Előszőr is anya olyan ha el is mondom hova megyek mikor jövök akkor is màr telefonàl ha engem nem ér el,akkor felkeress valakit,hogy hol lehetek.Màsodszor màr volt ,hogy nem mondtam semmit,még is neki vàgott a vakvilàgnak engem keresni,volt olyan is hogy tudta hogy hol vagyok de pontosan nem és fogta àttekert a màsik vàrosba,hogy megkerresen.Volt hogy a sajàt faluba elmentem sétàlni,egyedül vagy valakivel vagy futni Akkor szólt a szomszéd sràcnak hogy keressenek meg engem,mert még nem jöttem haza.Mégis még én érzem kellemetlenül magam,ciki ez az egész pedignem én csinàlom.Azt még is én vagyok a hibàs.
2017. ápr. 9. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!